A remeklő győri sportolókat köszöntötték
A világ- és Európa-bajnokságon eredményes győri sportolókat köszöntötték a Városházán. A kajak-kenusok, a tornászok, az úszók és a teniszezők is kiemelkedően szerepeltek az elmúlt időszakban.
A világ- és Európa-bajnokságon eredményes győri sportolókat köszöntötték a Városházán. A kajak-kenusok, a tornászok, az úszók és a teniszezők is kiemelkedően szerepeltek az elmúlt időszakban.
Méltó módon emlékezett meg az UNI Győr női kosárlabdacsapata Fűzy Ákosról és Tapodi Péterről. A zöld-fehér együttes a Sopron Baskettel játszott emlékmérkőzést az együttes néhai vezetőedzője, illetve klubigazgatója tiszteletére, a végig szoros meccset 88-87-re nyerték a vendég soproniak.
Hatvan percig küzdöttek a csapatok, ám ezen a napon nem dőlt el, ki a jobb, döntetlen végeredménnyel zárult a rangadó.
Kerkez Milos kihagyhatatlan játékossá vált az AZ Alkmaar futballcsapatában. Az ETO FC korábbi balhátvédje a 2022–23-as idényben eddig kilenc tétmérkőzésen léphetett pályára a holland élvonalbeli klubban. Háromszor a bajnokságban kapott lehetőséget, a Sparta Rotterdam elleni 3–2-es diadal során ráadásul győztes gólt szerzett. A nemzetközi porondon is számítanak rá, az Európa-konferencialiga selejtező sorozatában hatszor lépett pályára, s ezeken a találkozókon három gólpasszt jegyzett. Csapatával kivívta a főtáblára jutást.
Idén a szomszédos Besztercebányán tartották meg a nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált. A világversenyen nem csak hazánk, de városunk, Győr sportolói is kiválóan teljesítettek.
Az IDPA egy olyan lövészsport, ami élethű önvédelmi szituációkat szimulál. 1996-ban hozták létre ezt a szakágat, mely egyszerre biztosít kikapcsolódást a kezdő lövőknek, valamint kihívást és sikerélményt a gyakorlottaknak. Augusztus 27-én és 28-án Győr mellett, Ravazdon találkoznak a sport hazai képviselői, a kupára az érdeklődőket is sok szeretettel várják.
Tegnap nyilvánosságra hozta a női A-csoport 2022/23-as alapszakaszának sorsolást a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége.
Sebestyén Dalma hetedik, Hosszú Katinka pedig nyolcadik helyen végzett 200 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.
Továbbra is őrzi szakmai hírnevét a Győri Szakképzési Centrum Bercsényi Miklós Közlekedés és Sportiskolai Technikum. Ezt mondta Híradónknak az iskola igazgatója. Németh Zsolt kiemelte, tavaly 110-en végeztek náluk különböző ágazati képzésekben, ennyien kerülhettek tőlük közvetlenül a munka világába. A szakmákhoz kapcsolódó országos versenyeken kiválóan szerepeltek a tanulók és hat volt bercsényis sportoló képviselte a magyar színeket a tavalyi olimpián.
Madarász Viktória bronzérmet nyert 35 kilométeres gyaloglásban a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében zajló atlétikai Eb-n. Récsei Rita a 12., Venyercsán Bence 14. lett, Helebrandt Mátét kizárták.