Belföld
Győr+ 2026.06.07.

Törőcsik Zsófia győzelemmel zárta a hazai világbajnokságot

Törőcsik Zsófia újabb aranyérmet szerzett a Duna Arénában. A magyar klasszis a 36. medencés szabadtüdős búvár-világbajnokság zárónapján a női egyuszonyos dinamikus versenyszámban diadalmaskodott, így a hét elején megszerzett uszony nélküli világbajnoki címe után két arannyal zárta a hazai rendezésű vb-t.

Győr+ 2026.06.05.

Visszatér a nyár a hétvégére

A meteorológiai előrejelzés szerint az első nyári hétvégén sok napsütésre, száraz időre és kifejezetten meleg nappalokra számíthatunk.

Győr+ 2026.06.05.

Környezetvédelmi világnap – Mit tehetünk otthon a bolygónkért?

Minden évben június 5-én ünnepeljük a környezetvédelmi világnapot. Az ENSZ által létrehozott kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a környezet védelmének fontosságára, és ösztönözze az embereket a fenntarthatóbb életmódra. Bár a globális környezeti kihívások – például a klímaváltozás, a hulladéktermelés vagy a természeti erőforrások túlzott használata – sokszor távolinak tűnhetnek, a mindennapi döntéseink jelentős hatással lehetnek a környezet állapotára.

MTI 2026.06.04.

Ma van a nemzeti összetartozás napja 

Június 4-e Magyarországon a Nemzeti Összetartozás Napja, amelyet az Országgyűlés 2010-ben nyilvánított emléknappá. A dátum az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulója, amely alapjaiban változtatta meg Magyarország történelmét, területi viszonyait és a magyar nemzet sorsát.

Győr+ 2026.06.03.

Június 30-ig várja a NAV a nagyvállalatok 2024-es GloBe-adó bevallását

Már elérhető az ONYA-ban a kibővített 24GLBADO-űrlap, amelyen a legnagyobb multinacionális vállalatcsoportok vallhatják be a 2024-es adóévre a globális minimumadó szintjét biztosító kiegészítő adókat, valamint az elismert belföldi kiegészítő adó előlegét. Sokat kockáztat az a multicég, amelyik valótlanul tölti ki, vagy elmulasztja bevallani a globális minimumadót. A mulasztási bírság ezekben az esetekben akár 10 millió forint is lehet.

MTI 2026.06.03.

Balesetben meghalt egy rendőr, a belügyminiszter részvétét fejezte ki

Egy Méhkerék közelében szerdán délelőtt történt balesetben életét vesztette a Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság 34 éves munkatársa, Pósfai Gábor belügyminiszter részvétét fejezte ki az elhunyt rendőr családjának, hozzátartozóinak és kollégáinak.