James Bond dívái
Igazi show-ban lesz része mindazoknak, akik jegyet váltanak a Győri Filharmonikus Zenekar The music of James Bond estjére október 20-án a Városi Egyetemi Csarnokban.
Igazi show-ban lesz része mindazoknak, akik jegyet váltanak a Győri Filharmonikus Zenekar The music of James Bond estjére október 20-án a Városi Egyetemi Csarnokban.
A Nikisch-bérlet szerdai nyitókoncertje igazán ünnepi alkalom volt, ezen az estén köszöntötték a Győri Filharmonikus Zenekar muzsikusai a közönséggel együtt Berkes Kálmán művészeti vezetőt 70. születésnapja alkalmából. A karmestert a város Ezüst Emlékérmével tüntette ki dr. Dézsi Csaba András polgármester.
Mindenképpen a másodikat választja a címben feltett eldöntendő kérdésre a Győri Filharmonikus Zenekar társulatának igazgatója, Fűke Géza. Az együttes, mint bármely hétköznapi halandó, a takarékoskodás mentén tervezi mindennapjait. Nem szeretne sodródni az árral, innovatív megoldásként megalkotta Közvetlenül mottójú, több szempontból is rendhagyó évadát.
Alig töltötte be a harmadik X-et, de már világsztárnak számít Péter Bence. A fiatal magyar zongoraművész 2012-ben került be a Guinness Rekordok Könyvébe, amikor egy perc alatt 765 hangot szólaltatott meg a zongorán. A tehetséges virtuóz a napokban a Győri Filharmonikus Zenekarral koncertezett a Fertőrákosi Barlangszínházban úgy, hogy korábban még soha nem lépett fel zenekarral színpadon.
Mondhatnák a fanyalgók: fénykorukban jöttek volna Magyarországra a rock világsztárjai, ne hetvenévesen nosztalgiázni. Nos, 40-50 éve be sem tehették a lábukat a vasfüggönnyel őrzött Kelet-és Közép-Kelet-Európába. Másrészt pedig ezek a zenészek nem önismétlő nosztalgiázók. Szimfonikus átirataik új élményt hoznak. Ezúttal önmagát külsőleg is megőrző, jellegzetes, remek figura, az egykori Police dobosa, Stewart Copeland lépett fel.
A Győri Filharmonikus Zenekar tavaly nagy sikerrel indította útjára Zenélő Udvarok című sorozatát, amely idén is folytatódik.
A Győri Filharmonikus Zenekar tavaly nagy sikerrel indította útjára Zenélő Udvarok című sorozatát, melyben a társulat kamaraformációival és szólistáival találkozhattak a zenekedvelő győriek a város jól ismert és felfedezésre váró helyszínein.
Ismét egy legendás rockzenész érkezik Magyarországra a Győri Filharmonikus Zenekar meghívására, a Police alapító dobosa, Stewart Copeland lép fel a társulattal a Richter Teremben augusztus 24-én. Eímear Noone vezényletével és három énekes közreműködésével a Police legnagyobb slágerei szimfonikus hangszereléssel hangzanak el, olyan örökzöldek, mint a Roxanne, a Can’t Stand Losing You vagy a Message In The Bottle című dalok.
A Győri Filharmonikus Zenekar sikeresen zárta le izgalmas és kihívásokkal teli évadát, és most útjára indítja nyári, szabadtéri koncertsorozatát.
Szent László hosszú időre megalapozta Közép-Európa és országunk történelmi szerepét, valódi történelmi súlyát. Ezt kell megőriznünk, erősítenünk - hangsúlyozta beszédében dr. Dézsi Csaba András polgármester a hétfőn délután tartott ünnepi közgyűlésen.