Szerdán köszöntsük fel a hölgyeket!
Alig telt el egy hónap és a Valentin nap után szerdán már a nőnapot ünnepelhetjük. A Győr+ Rádió ebből az alkalomból elsősorban a férfihallgatók dolgát szeretné megkönnyíteni.
Alig telt el egy hónap és a Valentin nap után szerdán már a nőnapot ünnepelhetjük. A Győr+ Rádió ebből az alkalomból elsősorban a férfihallgatók dolgát szeretné megkönnyíteni.
Azt hallottam ma valakitől, hogy az érzékenyítés szó olyan elcsépelt már, mint pár éve a kézműves jelző. Vagy az énidő. Szerintem viszont igenis ez a legjobb megfogalmazás arra, amit a Nem jön a baba című műsorban csinálunk hónapról hónapra. Érzékenyítünk, és elérzékenyülünk. Legutóbb, amikor két édesanya volt a vendégem, éppen ez történt. - Bajzát Zsuzsi írása.
Két mosolygós hölgy érkezett a Győr+Rádió stúdiójába. Ágit gyógypedagógusként, Bettit pedig színházi nevelőként már sokszor vendégül láttam, de olyankor mindig “szakmáztunk”. Most viszont egészen más került szóba, egy olyan mély téma, ami bevallom a beszélgetés közben sokszor csalt könnyeket a szemünkbe. Hol a nehézség, hol pedig az öröm miatt. A Nem jön a baba következő részében olyan édesanyákkal beszélgetek, akik sokat küzdöttek azért, hogy gyermekük születhessen, és készen állnak rá, hogy történeteikkel erőt adjanak azoknak, akik még várakoznak.
Az országos Petőfi 200 emlékévhez kapcsolódva, a Győr+ Rádió is izgalmas sorozatot indított, így tisztelegve az egyik, ha nem a legnagyobb magyar költő előtt. Petőfi egykor és most című műsorunk következő, második részében Agócs Judit szavalja el az egyik legkedveltebb Petőfi verset. Érdemes lesz február 20-án rádiónkban hallgatni a Győr+ Estét.
Mint ismert, nehezített pályán mozognak a város kulturális intézményei, a Győri Filharmonikus Zenekar az energiaválság és a gazdasági helyzet ellenére áthidaló, jól hasznosítható megoldásokkal a maximumot hozza ki a meghirdetett 2022/2023-as évadból. Egyes bérleteit kénytelen volt átmenetileg szüneteltetni, egyeseket össze is vont, a zeneszerető közönség kitart a kiváló társulat mellett, a Richter Terem estéről estére megtelik, legyen szó ismert művekről vagy épp ritkán hallható csemegékről.
Elsősorban sportos témákról beszélt az alpolgármesteri viziten Radnóti Ákos csütörtökön a Győr+ Rádióban. A műsorban szó esett ugyanakkor városi fejlesztésekről is, így a Kuopio parkban zajló beruházásnak, de a többi között a Grabo-sátor felújításának a jelenlegi helyzetét is ismertette a városvezető.
Új műsorral várja a hallgatókat minden hónap első csütörtökjén a Győr+Rádió. Bajzát Zsuzsi magazinja azoknak a leendő anyukáknak és apukáknak szeretne segíteni, akik régóta tervezik a gyermekvállalást, de valamiért nem jön a baba.
Botka Bálint a Kazinczy Ferenc Gimnázium és Kollégium tanulója nem érzi nagy dolognak, amit tett. Neki teljesen természetes volt az, hogy segít egy bajba jutott emberen.
Kovács Bálint a H-Moto Team versenyzője, aki Talmácsi Gábor gyorsaságimotor-versenyző óta először kap gyári szerződést.
Amikor egy pár úgy dönt, hogy családot alapít, akkor először szinte mindenkinek ugyan az a kép sejlik fel a szeme előtt. Szerelmes ölelések, boldog felismerés, meghitt várandósság, aztán pedig önfeledt babakacaj, ami csordultig tölti a szíveket. De mi van akkor, amikor ez nem megy ennyire simán? Sőt. Ma hazánkban csaknem minden ötödik párnak szembe kell néznie a meddőség problémájával. Rájuk milyen jövő vár? Létezik alternatív happy end? A Győr+Este új, 10 részes sorozatában ezt a kérdést járjuk körbe.