A Pamacs Egyesület is készül az autizmus világnapjára
Április másodikán lesz az autizmus világnapja. Ebből az apropóból Kovács-Orosz Anna, a Papák Mamák Csemeték (Pamacs) Egyesület elnöke volt a Győr+ Reggeli vendége.
Április másodikán lesz az autizmus világnapja. Ebből az apropóból Kovács-Orosz Anna, a Papák Mamák Csemeték (Pamacs) Egyesület elnöke volt a Győr+ Reggeli vendége.
Az elkövetkezendő hónapokban is különleges eseményeket szervez a Győri Művészeti és Fesztiválközpont (MÜFE), amelynek kiemelt feladata a város kulturális életét reprezentáló rendezvények lebonyolítása.
Tavaly januárban hunyt el Csollány Szilveszter olimpiai-, világ- és Európa-bajnok tornászklasszis. Sike Tamás borász számára különösen fájdalmas volt a legenda elvesztése, hiszen Csollány nemcsak a barátja, hanem a keresztfia is volt. A tornász emlékére született meg a Szilas bor, amellyel a sportoló régóta vágyott álmát valósították meg. Sike Tamásékat az emlékezés mellett a jótékonykodás is motiválta: a bor értékesítéséből befolyt összeggel ugyanis Csollány családját támogatják.
"Petőfi egykor és most" című rádiósorozatunk következő vendége Mihályi Orsolya lesz. A Győri Nemzeti Színház művésze március 15-e alkalmából a Nemzeti dalt szavalja el a Győr+ Estében szerdán 19 órától, de a műsorban természetesen beszél a költőhöz fűződő viszonyáról is.
A nemzeti ünnephez közeledve újabb különlegességgel kedveskedik a győrszentiváni zenekar. A Falcon Project ezúttal a Nemzeti dalt zenésítette meg, nem is akárhogyan. A részletekről a Győr+ Rádió stúdiójában beszélt a formáció két oszlopos tagja, Kondor Gábor és Farkas István Richie.
Március 12-én a Városrész Napok második napján Bérczesi Róbert is fellép a József Attila Művelődési Házban, ahol akusztikus hangzásban a jól ismert dalai lesznek hallhatók, emellett valami újba is belekóstolhatunk.
Győr akár a curling vidéki fellegvára is lehetne. Egész Magyarországon egy curling pálya van, ami Budapest egyik városrészében, Kamaraerdőben található és az egész országból oda járnak az emberek, ha ezt a sportot szeretnék űzni.
A Városrész Napok programsorozata március 11-én kezdődik és március 31-ig tart, ennek keretein belül Győr város különböző részeibe viszik el a szórakozás lehetőségét minden korosztály számára. Az első napon Győrszentiván és Likócs lakóit várják majd programokkal, melynek helyszíne a Molnár Vid Bertalan Művelődési Központ lesz.
Március 11-én szombaton indul, és egészen május 31-ig tart a Városrész Napok ingyenes programsorozat, amely nevéből adódóan Győr városrészeibe viszi el a felhőtlen szórakozás lehetőségét. A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér szervezésében megvalósuló eseményeken a gyerekek, a fiatal felnőttek és az idősebb generáció is megtalálja a neki tetsző programokat.
Különleges tárlatvezetéssel nyílt meg a Szerva bárban Felföldi Nándor kiállítása múlt pénteken. A győri fotográfus Pakisztánban járt, és a tőle megszokott részletességgel dokumentálta az ázsiai országban látottakat. Izgalmas, szívmelengető, olykor szívbemarkoló fotók árulkodnak az utazás hangulatáról, élményeiről.