Sportgimnasztikai ETO Kupa Győrszentivánon
Az ETO Ritmikus Gimnasztika ősszel is megrendezte az ETO Kupát, melyre 12 egyesület több mint, 200 tornásza nevezett.
Az ETO Ritmikus Gimnasztika ősszel is megrendezte az ETO Kupát, melyre 12 egyesület több mint, 200 tornásza nevezett.
A héten kezdődő idényben hosszú idő után újra lesz élvonalbeli női vízilabdacsapata Győrnek. A lányok a játékosként BEK-győztes Vogel Zsolt edző irányításával, jórészt saját nevelésű játékosokkal vívták ki az OB I-es tagságot. A klub célja a bentmaradás, a rutinszerzés a következő – reményeik szerint első osztályú – szezonra.
A százkilencvenszeres válogatott magyar bajnok kézilabdázó mesél az életéről, sportolói pályafutásáról, valamint édesapjához, Mocsai Lajos mesteredzőhöz fűződő kapcsolatáról.
Hódmezővásárhelyen lépett pályára az Agrofeed SZE Győr férfi kosárlabda csapata.
Hazai pályán fogadta az Agrofeed ETO-UNI Győr a BFKA-Veszprém együttesét. Hatalmas csatát láthattak a Magvassy Sportcsarnokba kilátogató nézők.
Kocka, kockafej, geek, gyík – olyan, a kétezres évek elején használt csipkelődő kifejezések, amelyeket napjainkra felváltották a gamer, E-sportoló szófordulatok. A gyermekjátéknak hitt számítógépes időtöltés sportággá nőtte ki magát, becslések szerint a videojáték-rajongók száma világszerte közel hárommilliárd, míg van olyan játékos aki csak az elmúlt félévben közel kétmilliárd forintos bevételre tett szert. Az alábbiakban felsorakoztattunk 4+1 érdekes tényt, amely után te sem cikized majd ki az E-atlétákat.
Erre szokás mondani: nem esett messze az alma a fájától! Csay Renáta és Kolozsvári Gábor győri maraton kajak-kenusok fia, Kolozsvári Brúnó kajak ifjúsági arany- és ezüstéremmel tért haza a Romániában megrendezett szakági világbajnokságról. A szülők azt mondják: benne volt a pakliban, hogy fiuk is ezt a sportágat választja, bár ők soha nem erőltették.
Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott Európa-bajnoki selejtezőcsoportját megnyerve jutott a tavaszi elitkörbe. Timár Krisztián szövetségi edző együttese a fehéroroszok 2-1-es legyőzésével rajtolt a Győrben és Gyirmóton rendezett négycsapatos minitornán.
Júniusi megalakulása óta első, rendes ülését tartotta a győri Sporttanács kedden. Ahogy arról korábban Híradónk már beszámolt, a polgármester kezdeményezésére alakult meg a 8 tagú testület, ami csupa tapasztalt szakemberből áll. Dr. Dézsi Csaba András korábban azt mondta, szükség van egy olyan tanácsadó testületre, ami újabb lendületet tud adni Győr sportjának. A Sporttanácsban a különböző sportágak képviselői mondhatják el gondjaikat, illetve oszthatják meg észrevételeiket, ezzel segítve a sportélet fejlődését.
A magyar női kézilabda-válogatott 30-28-ra győzött Szlovákia vendégeként vasárnap az Európa-bajnoki selejtezősorozat második fordulójában Nagytapolcsányban (Topolcany).