Lehűlés vet véget a tavaszias februárnak
Szombatra erős hidegfront körvonalazódik, búcsút inthetünk a 10 fok fölötti maximumoknak, éjjelente újra mindenhol fagyhat.
Szombatra erős hidegfront körvonalazódik, búcsút inthetünk a 10 fok fölötti maximumoknak, éjjelente újra mindenhol fagyhat.
Változékony, időnként szeles, de alapvetően enyhe idő lesz a jövő héten, több helyen 15 Celsius-fok fölötti csúcshőmérsékletek is előfordulhatnak és kisebb esők, záporok is lehetnek. A hét elején még többfelé kisüthet a Nap, de a hét végén már inkább erősen felhős időre kell számítani és megszűnnek az éjszakai fagyok.
Csendesebb napokat követően péntektől újra elérik a frontok a térségünket, de szombaton többfelé akár 15 fok is lehet.
Egy gyenge meleg-, majd egy gyenge hidegfront vonul át fölöttünk hétvégén, vasárnap hajnalra jelentősen szelídülnek a fagyok.
A hideg éjszakának és a lecsendesedő szélnek köszönhetően a partmenti részeken megjelent a jég.
Az előzetes adatok szerint új országos napi szélrekord született szombaton: a Kab-hegyen óránként csaknem 130 kilométeres sebességet mértek - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a közösségi oldalán vasárnap.
Szombat este is tart a viharkárok felszámolása: még mintegy 1200 helyszínen dolgozik a katasztrófavédelem országszerte.
Mindenhol visszavonta a viharos szél veszélye miatt korábban kiadott harmadfokú riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton késő délutánra.
Továbbra is nagyon sok munkát ad a vihar a tűzoltóknak hazánkban. Déli tizenkét órakor ezer felett állt a segítségkérések száma kidőlt fákhoz, leszakadt vezetékekhez, házak megbontott tetejéhez.
Az erős széllökések veszélye miatt több Balaton-környéki járásban a legmagasabb, harmadfokú riasztásokat is kiadta az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat hajnalban, míg Győr-Moson-Sopron vármegyére másodfokú, azaz narancs figyelmeztetést rendeltek el.