Győrben is zivatartól volt hangos az este – VIDEÓ!
Kiadós esőzés vette kezdetét vasárnap este annak a mediterrán ciklonnak köszönhetően, amelynek hátoldalán ma viharos északnyugati széllel hideg, sarkvidéki eredetű levegő árasztja el térségünket.
Kiadós esőzés vette kezdetét vasárnap este annak a mediterrán ciklonnak köszönhetően, amelynek hátoldalán ma viharos északnyugati széllel hideg, sarkvidéki eredetű levegő árasztja el térségünket.
Már vasárnap egyre nagyobb területen számíthatunk csapadékra a Dunántúlon, az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetést is kiadott zivatarok miatt. Ráadásul a következő hét is tartogat meglepetéseket.
Esővel, záporokkal érkezik a lehűlés első hulláma, néhol az ég is megdörrenhet. A Dunántúlon és északkeleten eshet több eső.
Péntekig meleg levegő érkezik fölénk, a hét utolsó munkanapján helyenként a 25 fokot is megközelíthetjük.
Elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki heves zivatarok veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Kellemes, tavaszias hőmérsékleteknek örvendhetünk a héten, de vajon visszajön-e még a hidegebb idő?
A nappalok a légkör fénytörő hatása miatt valójában már szombat óta hosszabbak, mint az éjszakák.
Napos, tavaszias idő várható a jövő héten: folytatódik a felmelegedés, megszűnnek a hajnali fagyok és pénteken akár 22 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban. Péntektől felhősebb időre kell készülni, szórványosan előfordulhat eső, záporeső és megélénkül a nyugati szél, de továbbra is 20 fok közelében várhatók a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez vasárnap eljuttatott középtávú előrejelzéséből.
Napról-napra erősödik a nappali felmelegedés, 20 fokot hoz a zsákjában Sándor, József, Benedek.
A szerdai erős, viharos szélben ismét rosszak a látási viszonyok az M1-es autópálya egyes szakaszain.