Esős napok jönnek: néhol akár egy havi csapadék is lehullhat
Csütörtöktől csapadékosabbra fordul időjárásunk, hullámzó frontrendszer, majd mediterrán ciklon érkezik.
Csütörtöktől csapadékosabbra fordul időjárásunk, hullámzó frontrendszer, majd mediterrán ciklon érkezik.
Kedden egy gyenge hidegfront hatására nyugat felől megnövekszik a felhőzet. Napközben a Dunántúlon eshet többfelé az eső, míg keleten záporok alakulhatnak ki. A csúcshőmérséklet már sok helyen 15 fok fölé megy, sőt délen a 20 fokot is megközelítjük.
Visszatér az enyhe, tavaszias időjárás a jövő héten. A hőmérséklet lassan emelkedik, megszűnnek az éjszakai fagyok, és csütörtökön a déli, délkeleleti országrészben akár 21 Celisus-fok is lehet, majd ismét lehűlés kezdődik - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez vasárnap eljuttatott előrejelzéséből.
Az erős széllökések miatt időnként sűrű por és homokfelhő rontja a látási körülményeket az M1-es autópályán csütörtök délután - figyelmeztetett az Útinform.
Az április idén kifejezetten hidegein, sőt, téliesen indul. A locsolás napjára egy kicsit jobb lesz a helyzet, de messze az ideálistól.
A kevésbé felhős, szélvédett északi völgyekben -6, -8 fokig csökkenhet a hőmérséklet.
Visszaesik a hőmérséklet a jövő hét elején: visszatérnek az éjszakai fagyok és napközben sem várható 10 Celsius-foknál magasabb csúcshőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez vasárnap eljuttatott előrejelzéséből.
Újabb hidegöblítés várható Európa középső részén, megint jönnek a hajnali fagyok.
Csütörtökön még csak nyugaton, délnyugaton, pénteken már sokfelé megközelítjük, elérjük a 20 fokot.