Fergeteges gyereknap az Aranyparton
Május utolsó vasárnapján ismét hatalmas Gyerek Piknik helyszínévé változott Győrött az Aranypart II., ahol kicsik és nagyok, sőt még a szülők is egészen biztos, hogy megtalálták a nekik való időtöltést.
Május utolsó vasárnapján ismét hatalmas Gyerek Piknik helyszínévé változott Győrött az Aranypart II., ahol kicsik és nagyok, sőt még a szülők is egészen biztos, hogy megtalálták a nekik való időtöltést.
Május utolsó hétvégéjén ismét termelői és kézműves vásárt tartottak Ménfőcsanakon, a Bezerédj-kastélyban. A kastély udvarán gyereknapi rendezvény várta a kilátogatókat, így mindenki megtalálhatta a kedvére való programot.
Pénteken délelőtt a döntővel befejeződött a 10. Arrabona Évszázadai Városismereti Vetélkedő. A Molnár Vid Bertalan Művelődési Központ a Győr+ Médiával közös szervezésben idén 10. alkalommal rendezte meg a változatos és sokszínű megmérettetést, amelyre idén rekordszámú csapat nevezett.
Bár idei évadjának utolsó bemutatóját is megtartotta a színház, nem tétlenkednek a teátrumban. A társulat június 6-a és 11-e között rendezi meg az 1. Duna Nemzetközi Színházi Fesztivált. Nagyszerű együttesek érkeznek városunkba, ahol a kultúrák keveredése különleges szórakozást kínál, mind a Nagyszínpadon, mind a Kisfaludy Teremben.
Eddig is öröm volt a Szenes Iván parkban élvezni a tavaszi napsütést, ám most új attrakcióval gazdagodott a terület. Radnóti Ákos képviselői keretéből egy levendula ligetet építettek ki a Győr-Szol munkatársai. Már az átadón is sokan birtokba vették a fehér és lila színekben pompázó, virágos helyszínt. Az ünnepi alkalomból az alpolgármester egy kis ajándékkal is kedveskedett.
Vizit vizitet követett ezen a héten a Győr+ Rádióban, hiszen csütörtökön dr. Dézsi Csaba András után, pénteken Szeles Szabolcs látogatott stúdiónkba. Az alpolgármester elsősorban gazdasági témákat érintett, végezetül nem maradhatott el a labdarúgás sem.
Világnapi ünnepséget tartott a Magyar Vöröskereszt Győr-Moson-Sopron vármegyei szervezete a Komédiás étteremben. A Vöröskereszt munkatársai, vezetői, s az önkéntesek emberfeletti munkája miatt fejezték ki hálájukat az illetékesek. Kun Szilvia vármegyei igazgató mellett Széles Sándor főispán és dr. Pergel Elza győri alpolgármester is köszönetet mondott mindazoknak, akik az egészségügy különböző feladatainak ellátásában, köztük a véradások lebonyolításában segédkeznek.