„Minden forgatókönyv lepergett előttem”
Vasárnap este első magyarként állhat tábla elé a WDF londoni darts világbajnokságán Ihász Veronika. A Győri Darts Club versenyzője elutazása előtt nyilatkozott a Győr+ Médiának.
Vasárnap este első magyarként állhat tábla elé a WDF londoni darts világbajnokságán Ihász Veronika. A Győri Darts Club versenyzője elutazása előtt nyilatkozott a Győr+ Médiának.
Letették a sportcsarnok alapkövét Péren. Az itt élők sok éves álma teljesül azzal, hogy megépülhet a létesítmény, emelte ki a Kara Ákos a térség országgyűlési képviselője. A beruházás a Péri Önkormányzat, a Széchenyi Kosárlabda Akadémia Sportegyesület és a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetség összefogásával valósulhat meg, közel 1 milliárd forint támogatás felhasználásával. Az új sportcsarnok a kiemelt szintű sportoláson túl a helyi közösségek napi szintű sportolására is alkalmas lesz.
Áder János köztársasági elnök 2022. február 1-jével egyetemi tanárnak nevezte ki dr. Szakály Zsoltot, a Széchenyi István Egyetem Sporttudományi Tanszékének vezetőjét. A professzor úgy látja, hogy az intézmény és Győr népszerű a hallgatók körében, a sporttudományi képzések pedig az országban a top háromban találhatók.
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint az elejétől a végéig koncentrálni kell, ha jó eredményt akar elérni a magyar válogatott kedden az északírek elleni barátságos labdarúgó-mérkőzésen.
A női teniszezők világranglistáját vezető ausztrál Ashleigh Barty úgy döntött, hogy 25 évesen befejezi profi pályafutását.
Közleményt adott ki a mai napon a Győri ETO HC, amelyet változtatás nélkül közlünk.
Elkészült Győr legújabb szabadtéri kondiparkja, a fejlesztés az Ifjúság körút 31-35. szám mögötti területen várja a sportolni vágyókat. A központi forrásból megvalósult beruházást a polgármester, a körzet képviselője és Kara Ákos országgyűlési képviselő adták át hivatalosan. dr. Dézsi Csaba András a kondiparkkal kapcsolatban azt mondta, fontos, hogy minél több győri kapjon lehetőséget a sportolásra, Radnóti Ákos alpolgármester arról beszélt, hogy a városrész hatalmas fejlődésen esett át, Kara Ákos pedig azt emelte ki, hogy Adyvárosban egyre jobb körülmények között élhetnek az emberek.
Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából a sport területén nyújtott kimagasló teljesítményeket elismerő kitüntetéseket adományozott.
Sárfalvi Péter, Sportigazgatásért és Sportágfejlesztésért felelős helyettes államtitkár látogatott Győrbe csütörtök délután, aki a Hajrá Magyarok! című kormányzati kiadványt mutatta be az érdeklődőknek az Olimpiai Sportparkban. A helyettes államtitkár járja az országot és arra szeretné felhívni a figyelmet, hogy milyen mértékben nőtt a magyar sport támogatása és fejlesztése az utóbbi tizenkét évben.
Nyárra modern, kosárlabda komplexum lesz az évek óta elhagyatottan álló és egyre rosszabb állapotban lévő Grabo sátorból. Erről sajtótájékoztatón számolt be Simon Róbert Balázs országgyűlési képviselő, a városvezetés és a győri kosárlabda akadémia elnöke. Adyváros korábbi szégyenfoltja kívül-belül megszépül, új funkciót kap és a verseny- illetve a szabadidősportot fogja szolgálni. A létesítmény, aminek a környezetét is rendbe teszik a következő időszakban, új köntösben, nem csak a győri kosárlabda utánpótlás bázisa lesz.