Nyisd ki a füled!
A Divertimento első nyári adásában Fűke Géza igazgató rövid évadösszegéssel, kitekintéssel készült.
A Divertimento első nyári adásában Fűke Géza igazgató rövid évadösszegéssel, kitekintéssel készült.
Dr. Lanczendorfer Zsuzsanna egyetemi docens, etnográfus, páratlan kvalitásokkal rendelkező előadó, ezúttal egy izgalmas időutazásban részesített minket, melyben megismerhettük az Ecker villa történetét, egyedi voltát. Funkcióját tekintve számtalan lehetőség tárul elénk az ingatlan hasznosítását illetően. Ez egy valódi „győrikum”, egy felbecsülhetetlen érték, nem szabad engedni, hogy teljesen lepusztuljon és visszafordíthatatlan károkat szenvedjen. Erről beszélgetett Herkely Ákos vasárnap reggel a Magunk Köztben docens asszonnyal.
Zsolnay Janka, a Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Pedagógiai, Humán és Társadalomtudományi kar mesteroktatója és Kulcsár Tamás, a Trenkwalder Ipari szolgáltatásnyújtási vezetője meséltek szombat reggel a Magunk Közt-ben arról, hogy a most végző diákok azokat a cégeket keresik, ahol izgalmas, előremutató, számukra is értékes tapasztalatokat nyújtó projektek futnak.
Lassan a végéhez közeleg a DIÓ, azaz a Demencia Információs Órák című magazinunk a Győr+ Rádióban. Hiánypótló műsorunk központi témája a demencia, az egyik legtöbbet emlegetett betegség, mely az orvostudomány mai állása szerint nem visszafordítható, azonban a leépülési folyamat lassítható. Májusi műsorunk „A demencia utolsó szakasza” címet viselte, benne többek közt az életvégi ellátás folyamatairól beszélgettünk meghívott vendégeinkkel.
A gyereknap alkalmából különleges vendégeket hívtunk a Maszk nélkül stúdiójába: Élő Krisztinát, Limpár Karolint és Hágen Rudolfot, akiket a Győri Nemzeti Színház közönsége a Szaffi című családi musical gyerekszereplőiként ismerhet. De nem csak ott találkozhatunk velük: vannak, akik a Valahol Európában, az Evita vagy épp A Szentivánéji álom színpadán is feltűnnek. Hogy ki melyik előadásban játszik? Ez is kiderül!
Folytatódik a Győr+ egyik nagy népszerűségnek örvendő műsora. Új témákkal tér vissza a Vészkijárat, amelynek első évada ifjúságvédelmi témákról szólt, a második etap pedig a felnőtteket járja körül. Szexualitás, alkohol, személyiségzavarok, pénzügyi tudatosság, és még rengeteg olyan téma lesz Mihályi Orsi és vendégeinek asztalán, amelyekről nehezen, vagy egyáltalán nem beszélünk, pedig ahogy azt műsorvezetőnk vallja: beszélni kell róluk.
Az első évad sikerei után tovább folytatódik a Mihályi Orsi nevével fémjelzett Vészkijárat című műsor, amelynek második évada a felnőttekkel foglalkozik majd. Premier ma este, 19:00-kor a Győr+ Rádióban, majd a Győr+ weboldalán is!
Varga Lászlóné Ági ismét vendégünk volt a Győri Édesben – és mi mindig örülünk, ha visszatér hozzánk! Ági pilates és Aviva oktató, emellett komoly tapasztalattal és tudással rendelkezik az emberi test működéséről, az izmokról, az életmódról – és arról, hogyan is tudunk jól lenni a saját testünkben.
A Maszk nélkül adása ezúttal kicsit olyan volt, mint egy öltözői beszélgetés két előadás között – csak épp mikrofon előtt.
Városházánk 125 éves, felmehettünk a toronyba, sok mindent hallottunk városunk büszkeségéről, Czvikovszky Tamás még más adalékokat is elmondott a Mélyvíz adásában kedden este, hiszen az évfordulóra hamarosan megjelenik az épület építésének előzményeit, létrejöttét, renoválásait bemutató naprakész bővített második kiadása.