Győr+
2017.09.15. 14:48

Köztünk élnek: „A horgászat az első pillanatban szerelem volt”

Nagy Csabát, a Győr-Szol Zrt. kommunikációs menedzserét a Győr+ Hetilap olvasói, a rádióhallgatók és a televíziónézők is jól ismerhetik. Rendszeresen beszámol a város tisztaságát és fejlődését szolgáló munkálatokról, tájékoztat a vállalatot érintő feladatokról. „Nagyon közel áll az egyéniségemhez, mert a munkámban nincs két egyforma nap” – ezt vallja a kommunikációs menedzser. Ha viszont kikapcsolódásra vágyik, felkeresi valamelyik vízpartot, hogy a horgászatban teljesedjen ki.

Nagy Csaba, a tőle megszokott pontossággal és gördülékenységgel osztja meg velem gondolatait, amikor a Győr+ Média székházában leülünk beszélgetni. Komáromban született, és mindössze hét éves volt, amikor édesapját elvesztette. Édesanyja nevelte fel, hat esztendővel fiatalabb húgával együtt, ezért már egészen fiatalon munkát keresett, hogy levegye a terhet szülője válláról. Tizenöt évesen jelentkezett egy hirdetésre, amelyben a szórakoztatóiparba kerestek vállalkozó szellemű fiatalokat. Így indult lemezlovas karrierje, amely során elsősorban a ’70-es, ’80-as évek funky és R’n’B zenéit hozta közelebb a szórakozni vágyókhoz. „Az nagyon jó érzés volt, amikor egy klubnak lehettem a rezidense” – meséli Nagy Csaba, amikor felidézi a feledhetetlen éjszakák hangulatát. Kommunikációs képességének és zene iránti fogékonyságának köszönhetően, a lemezjátszók mögött is helytállt, ráadásul ebből fedezte tanulmányait. A középiskolát már Győrben, a Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskolában végezte, ahol állattenyésztő technikusként végzett. Ezt követően Fertődön tanult, ahol környezetvédelmi technikus képesítést szerzett, majd Gyöngyösre vezetett az útja, ahol a Károly Róbert Főiskolán, agrárvonalon folytatta tanulmányait. „Legbelül éreztem, hogy nem ez az én utam” – mondja Nagy Csaba, majd hozzáteszi, hogy amint lehetett, váltott, és kommunikációs menedzser szakon tanult tovább.

A főiskola elvégzése után visszatért Győrbe, és itt keresett munkát. Rövid ideig egy fürdőszobaszalonban és recepciósként is dolgozott, majd jött a Győri Kommunális Szolgáltató, a Győr-Szol Zrt. jogelődjének hirdetése. Nagy Csabát azonnal felvették a vállalathoz, amelyet az átalakulás után már, Győr-Szol Zrt. néven ismerhetünk.

Ha a kommunikációs menedzser éppen nem dolgozik, és az időjárás engedi, akkor horgászbottal a kezében találkozhatunk vele, Győrben és környékén. „A horgászat az első pillanatban szerelem volt” – mondja Nagy Csaba, aki nyolcéves korában vett először pecabotot a kezébe. Az eltelt évtizedekben pedig tíz kilogramm feletti pontyok, ötkilós süllők, és akár tizenöt kilogrammos amurok is a horgára akadtak. Többnyire a Rába folyót választja, a Petőfi hídtól a Virágpiac alatti szakaszon át az összefolyásig, majd lejjebb a Mosoni-Duna kövezésén a Dunapart Rezidenciáig is szívesen horgászik. Tanyája a Radó-sziget spiccétől nem messze van, de továbbra sem a kapás reményében szereli fel a horgászbotot. „Nem a halért megyek. Az másodlagos, hogy horogra akad-e valami” – meséli Nagy Csaba, majd hozzáteszi, „ha halat akarok enni, veszek a Vásárcsarnokban. A kifogott halakat pedig visszaengedem a vízbe.”

A horgászat iránti szenvedélyének és elkötelezettségének köszönhetően, tavaly beválasztották a Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron Megyei Szövetségének elnökségébe. Idén pedig az Országos Horgász Szövetség Választmányába is bekerült. A megyei szövetségnél a média- és marketingfeladatok, valamint a társadalmi kapcsolatok is hozzá tartoznak, és közel száz horgászegyesülettel tartja a kapcsolatot. Büszkén mesél a gyereknapi horgászversenyről, amely évek óta nagy sikerrel, rendszeresen száz feletti résztvevővel zajlik Győrben. „A jó példa ragadós, ezért a felnőtteknek kiemelt szerepe van abban, hogy a fiatalok kimennek-e a természetbe” – mondja Nagy Csaba.

„Győr hangulatos, lüktető és élhető város” – erről már annak kapcsán beszél, hogy miért nem vágyik külföldre. Elmondása szerint Győr mellett, Tata és Fertőd a számára legkedvesebb városok, ahol fel tud töltődni, ha arra van szüksége. Szerinte Magyarország és a régió is rejt annyi szépséget, na meg vízpartot, hogy nem kell a határon túl keresnie kikapcsolódási lehetőséget.

Végezetül pedig arra is fény derül, hogy mitől lesz valakiből jó horgász. „Szerintem, akkor tud eredményes lenni egy horgász, ha együtt él a természettel, és tiszteli az élőlényeket, a horgászbotra pedig a karja meghosszabbításaként tekint.”

 

Kaszás Kornél

Fotó: Marcali Gábor