Újabb győri érmek a kaposvári OB-ről

Győr+ / MTI | Fotó: MTI
2022.11.17. 20:57

Újabb győri sikerekkel folytatódott Kaposváron a rövidpályás úszó országos bajnokság. Mutatjuk a második nap eredményeit.

Hirdetés

Szabó Szebasztián, a Győri Úszó SE kiválósága a világklasszis Milák Kritófot verte ötven gyorson.

Sebestyén Dalma (fenti nyitóképünkön) két ezüstérmet is szerzett: az elsőt 200 méter pillangón, a másodikat 100 méter vegyes úszásban. Utóbbi számban a dobogós helyekért győri csata alakult ki, Jakabos Zsuzsanna ugyanis Dalma mögött a harmadik helyen végzett.

A győri női 4×100 m vegyesváltó (Jakabos Zsuzsanna, Megyesi Vanda, Sebestyén Dalma, Safrankó Sára) egy remek bronzéremmel ugyancsak a harmadik helyen zárt.

A csütörtöki eredmények:
    férfiak:
    ——–
    200 m pillangó:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 1:49.86 perc
2. Márton Richárd (Budapesti Honvéd SE) 1:51.10
3. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 1:57.20

    100 m hát:
1. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 51.32 másodperc
2. Kós Hubert (UTE) 51.81
3. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 51.83

    50 m gyors:
1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 21.01 másodperc
2. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 21.03
3. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 21.62

    100 m vegyes:
1. Kós Hubert (UTE) 52.82 másodperc
2. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 53.88
3. Zombori Gábor (UTE) 54.11

    1500 m gyors:
1. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 14:36.83 perc
2. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 14:39.27
3. Sárkány Zalán (Kőbánya SC) 14:44.74

    4×100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Takács Tamás, Kovács Benedek Bendegúz, Németh Nándor) 3:32.22 perc
2. Kőbánya Sport Club (Balogh Levente, Horváth Dávid, Tekauer Márk, Telegdy Ádám) 3:34.72
3. Balaton ÚK Veszprém (Betlehem Dávid, Áment Balázs, Hajagos Ákos, Rasovszky Kristóf) 3:40.57

    nők:
    —-
    200 m pillangó:
1. Ilyés Laura Vanda (BVSC-Zugló) 2:07.78 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:08.36
3. Kapás Boglárka (UTE) 2:08.62

    100 m hát:
1. Szilágyi Gerda (Stamina TKSA) 59.42 másodperc
2. Molnár Dóra (Budafóka XXII. SE) 59.49
3. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 59.84

    50 m gyors:
1. Senánszky Petra (Debreceni Sport Club) 24.56 másodperc
2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 25.15
3. Sztankovics Anna (NYSC) 25.21

    100 m vegyes:
1. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 1:00.38 perc
2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 1:00.73
3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 1:01.02

    1500 m gyors:
1. Mihályvári-Farkas Viktória (FTC) 16:09.61 perc
2. Szimcsák Mira (Vasas SC) 16:14.38
3. Flück Nóra (Jövő SC) 16:15.29

    4×100 m vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Ilyés Laura Vanda, Békési Eszter, Késely Ajna, Elekes Tamara) 4:05.09 perc
2. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Olajos Dorottya, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Lili) 4:05.26
3. Győri Úszó SE (Jakabos Zsuzsanna, Megyesi Vanda, Sebestyén Dalma, Safrankó Sára) 4:05.72

Korábban a témában:

Hirdetés