Megúszták: győri sikerek a rövidpályás úszó ob-n!

Győr+ Fotó: Győr+ Archív
2022.11.17. 07:31

Szabó Szebasztián kétszer is dobogóra állhatott, de Sebestyén Dalma, Jakabos Zsuzsanna és a győri vegyes gyorsváltó is remekelt az országos bajnokság szerdai nyitónapján.

Hirdetés

A nyitónapon Milák Kristóf, a Honvéd olimpiai bajnok sportolója 100 méter gyorson 46.72 másodperces idővel könnyedén utasította maga mögé a mezőnyt, nem sokkal maradt el Németh Nándor 46.36-os országos csúcsától.
 

A nyitónap első döntőjében, 200 méter vegyesen a hátúszásban olimpiai ötödik Telegdy Ádám némi meglepetésre legyőzte a szám nagymedencés Európa-bajnokát, Kós Hubertet. Kettejük között mindössze két századmásodperc döntött. Ennél is szorosabb csatát hozott a férfi 50 méter hát fináléja, amelyben Szabó Szebasztián a lehető legkisebb különbséggel, egyetlen századmásodperccel hamarabb érintette a falat, mint Bohus Richárd.

A szerdai eredmények:


férfiak:
200 m vegyes:

1. Telegdy Ádám (Kőbánya SC) 1:54.17 perc
2. Kós Hubert (UTE) 1:54.19
3. Zombori Gábor (UTE) 1:55.70

100 m gyors:
1. Milák Kristóf (Budapesti Honvéd SE) 46.72 másodperc
2. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 47.07
3. Márton Richárd (Budapesti Honvéd SE) 48.48

100 m mell:
1. Takács Tamás (BVSC-Zugló) 1:00.07 perc
2. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 1:00.14
3. Kutasi Máté (FTC) 1:00.95

50 m hát:
1. Szabó Szebasztián (Győri Úszó SE) 24.02 másodperc

2. Bohus Richárd (BVSC-Zugló) 24.03
3. Németh Nándor (BVSC-Zugló) 24.33

400 m gyors:
1. Holló Balázs (BVSC-Zugló) 3:40.91 perc
2. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:42.86
3. Betlehem Dávid (Balaton ÚK Veszprém) 3:43.69

nők:

200 m vegyes:
1. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:09.96 perc

2. Ábrahám Lilla Minna (UTE) 2:10.11
3. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:10.84

100 m gyors:
1. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 54.02 másodperc
2. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 54.09
3. Senánszky Petra (Debreceni Sport Club) 54.12

100 m mell:
1. Békési Eszter (BVSC-Zugló) 1:06.80 perc
2. Halmai Petra (Kaposvári SI) 1:07.06
3. Sztankovics Anna (NYSC) 1:07.26

50 m hát:
1. Komoróczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 27.09 másodperc
2. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 27.92
3. Nyika Szarafutydinova (ukrán) 28.01

 400 m gyors:
1. Fábián Bettina (FTC) 4:04.50 perc
2. Pádár Nikolett (Szegedi Úszó Egylet) 4:05.39
3. Kapás Boglárka (UTE) 4:06.02

4×100 m vegyes vegyesváltó:
1. BVSC-Zugló (Bohus Richárd, Békési Eszter, Ilyés Laura Vanda, Kovács Benedek Bendegúz) 3:46.94 perc
2. UTE 3:49.06
3. Kőbánya SC 3:52.00

 4×100 m vegyes gyorsváltó:
1. Győri Úszó SE 3:25.15 perc
2. BVSC-Zugló 3:28.32
3. UTE 3:28.47

Hirdetés
Kapcsolódó témák: #Győri Úszó SE | #sport | #úszás |