Hagyomány és modernizáció bázisa a hetes posta

P. Csapucha Adrienn Fotó: Ács Tamás
2023.11.27. 16:41

Idén ősszel vásárolta meg a Széchenyi István Egyetem a Révfaluban található 7-es számú posta épületét, melyet a felújítást követően hétfőn adtak át a nagyközönségnek. A létesítmény fenntartva a hagyományos szolgáltatásait integrálódik az innovatív egyetemi ökoszisztéma keretei közé. A Postapartner Program eredményeként, az együttműködés értelmében új köntösben, régi szolgáltatásokkal, jövőbemutató célokkal üzemel a posta mostantól, melynek energetikai fejlesztése is elkészül még idén decemberben.

Több szempontból is fontos volt a campus számára, hogy a Postapartner Programhoz kapcsolódva, a létesítményt megvásárolva működtesse az épületet. Ennek egyik oka, hogy a postaüzemi képzés jelentős hagyományokkal rendelkezik Győrben, egészen a Baross Gábor közlekedési és közmunkaügyi miniszter által 1890-ben alapított Közlekedési Tanintézet képzéséig nyúlik vissza.

A Széchenyi István Egyetem jogelőd intézményében, a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolán 1975-ben alakult meg a Közlekedési és Postaüzemi Intézet, amelynek sikerszakja lett a két évvel korábban induló – és egészen 2003-ig működő – postaüzemi képzés.

Az elméleti és a gyakorlati oktatás megoldására a Magyar Posta beruházásaként kétszintes postahivatal épült, amely 1983. április 1-jén nyílt meg a campus területén.

Másrészt a 750 négyzetméteres létesítmény ma is fontos szerepet játszik az egyetem és a városrész életében, a jövőben a hagyomány és a modernizáció találkozásának ékes példája lehet az emblematikus intézmény.

dr. Filep Bálint

„Az állam nem engedte el a kezünket, az energetikai fejlesztés decemberre elkészülhet. Rendkívül jelentős a posta működése, hiszen az első nyitáshoz viszonyított 1100 hallgató helyett több mint 14 ezer hallgatónk van, 80 országból, közel ezer külföldi hallgatóval, néhány száz kolléga helyett, közel 1800 kollégával büszkélkedhetünk, nem beszélve a környéken működő vállalatokról és a közelünkben lévő szociális intézetről, akiknek lakói is a hetes posta szolgáltatásait veszik rendszeresen igénybe” – fogalmazott dr. Filep Bálint a hétfői találkozón. A Széchenyi István Egyetem elnöke hozzátette a felső szintet oktatási célokra használják, így például a sport tanszék is az emeleten működik majd.

dr. Balczó Barnabás

A rendezvényen kiderült, hogy a Magyar Posta 15 intézményt működtet a városban, de elhangzott az is, hogy fontos számukra az egyetemmel való együttműködés.Hagyományaink alapján, jövőbe mutató céget szeretnénk építeni. Ha ezt két szóval szeretném jellemezni, akkor azt mondanám, hogy modernizáció és hagyomány. Állami cégként számunkra elsődleges, hogy a postai szolgáltatások az ország minden egyes pontján elérhetők legyenek. Februárban indítottuk el a Postapartner Programot, kidolgoztunk egy kedvező üzlet ajánlatot, de akkor még nem tudtuk, hogy ehhez az egyetem is kapcsolódik, ez az együttműködés minden fél számára előnyös” – vázolta a társulás jelentőségét dr. Balczó Barnabás, a Magyar Posta Zrt. elnök-vezérigazgatója, aki hozzátette, a programban a győri a 180. postapartneri intézmény. A szakember elárulta azt is, hogy a városban megközelítőleg 130 ezren élnek, a város postái 6300 ügyfelet szolgálnak ki naponta, az egyetemi átlagosan 440-et.

dr. Dézsi Csaba András

A város részéről dr. Dézsi Csaba András méltatta a fejlesztést és az együttműködést. Egy újabb győri sikertörténet, ami megvalósulhatott. Mikor a postákat bezárták városunkban, akkor az egyetemen gyorsan megtaláltuk a megoldást a problémára. Nagyon köszönöm mindazoknak a munkáját, akik részt vettek ennek az új konstrukciónak a kidolgozásán és megvalósításán. Jó üzenet az, hogy ha fejlődik Győr, akkor fejlődik az egyetem is, és ez fordítva is igaz” – hangsúlyozta a polgármester.

dr. Láng Géza

Végezetül dr. Láng Géza, állami vagyonért és postaügyért felelős helyettes államtitkár szólt a megjelentekhez. „Nem először jövök Győrbe ilyen örömteli eseményre, legutóbb, két évvel ezelőtt a logisztikai depó szállítópályájának átadására is meghívást kaptam. Akkor is és most is egy gyümölcsöző együttműködés eredményét ünnepelhettük. A Széchenyi István Egyetem nem először mutatja meg számunkra, hogy milyen értékteremtő tud lenni, a megújulási képesség, a nyitottság, a proaktivitás és a támogatás terén. Ezek az értékek teszik lehetővé, hogy alkalmazkodjunk az új igényekhez és kihívásokhoz” – emelte ki köszöntőjében dr. Láng Géza.

Az ünnepség szalagátvágással zárult, majd folytatódott a munka a létesítményben, a hagyomány és modernizáció bázisán, az új köntösbe öltöztetett hetes postán.

TV-s szerkesztő: Németh Boglárka