Győr+
2015.11.01. 16:00

Patent-csoport: a siker kulcsa az innováció

Megalakulásunk óta, 25 éve folyamatosan fejlesztünk. Élen járunk az innovációban, ennek köszönthetjük, hogy a Patent-csoport Magyarország tíz legnagyobb vagyonvédelmi vállalkozása között található – jelentette ki lapunknak adott interjújában Kocsis Róbert, a győri székhelyű Patent-csoport vezérigazgatója.

– Sokba kerül, de megéri – fűzte tovább a gondolatot Kocsis Róbert, aki szerint kilencezer ügyfelük elégedettségét csak úgy tudják elérni, ha technikában és technológiában, a hardverben, a szoftverben és az azokat üzemeltető emberek képzésében is a vagyonvédelmi szakma élén járnak.

A Patent-csoport holdingszerűen működik. Külön cégbe szervezték egyebek mellett a távfelügyeletet, az élőerős munkákat – ide tartozik például a rendezvények biztosítása és az objektumvédelem –, a technikai üzletágat és a vagyonvédelmet.

– A távfelügyeleti cégnél olyan központot hoztunk létre, amely a világ bármely pontján megállná a helyét, többszörösen védett, minden adatvédelemnek megfelel, s akkor is működik, ha a környéken nincs áram – jelzi Kocsis Róbert azt, hogy a szoftveres fejlesztések eredményeként, egyedülálló rendszert hoztak létre az országban. Saját rádiófrekvenciával rendelkeznek, a kommunikáció így nem csak védett, hanem minden külső körülménytől függetlenül is üzembiztos. A fejlesztések eredményeként GSM vagy GPRS alapú frekvencián érkeznek a jelzések a központba, ha illetéktelen behatolást érzékelnek a lakásokban vagy a védett objektumokban.

A kommunikáció mellett jelentős fejlesztésen esett át a járműpark is. Gépkocsijaikat nyomkövetővel szerelték fel, így másodperc pontossággal regisztrálható, mennyi idő alatt értek a helyszínre a járőrök a riasztást követően.

– Győrön belül 15 percet vállalunk, de általában tíz percen belül ott vagyunk, ha riasztás érkezik – fogalmaz a vezérigazgató, aki elmondja azt is, járőr motorkerékpárokat is beszereztek, amelyek csúcsforgalomban gyorsabbak, mint a személygépkocsik. A nap minden percében hat autó áll készenlétben, ezek a város négy pontjáról bevethetők, s mindig a riasztás helyéhez legközelebb állót indítják útnak.

Az innováció kiterjedt a szoftverfejlesztésekre is. Komplett vállalatirányítási rendszert vezettek be, ezekhez kapcsolódnak például az ellenőrzési jegyzőkönyvek, ennek segítségével évekre vissza tudnak keresni bármilyen adatot.

– Kifejlesztettünk egy portai kiszolgáló szoftvert is, amelynek segítségével megbízóinkat még jobban ki tudjuk szolgálni, segítségével szinte minden nyomon követhető, amihez korábban napok kellettek, az ennek segítségével pár kattintással elérhető – magyarázza Kocsis Róbert az előnyeit.

A fejlesztésekbe a Széchenyi István Egyetem szakembereit vonták be, elsősorban a logisztikai tanszékkel szoros az együttműködés.

– Az innováció a jövő, az emberi tényezőt persze sosem tudjuk kihagyni a munkából, a fejlesztések eredményeként azonban kevesebb emberrel tudjuk megoldani a feladatokat, ami a megbízó számára is költséghatékony – mondja el a vezérigazgató, aki szerint további előny, hogy a kevesebb munkatársnak jobb bért tudnak fizetni, ami a minőségi munkaerő megtartásában alapvető szempont.

 

(X)