Gulácsi sikeres műtéten van túl
Gulácsi Péter, a magyar labdarúgó-válogatott és az RB Leipzig kapusa arról írt, hogy vasárnap sikeres műtéten esett át Innsbruckban.
Gulácsi Péter, a magyar labdarúgó-válogatott és az RB Leipzig kapusa arról írt, hogy vasárnap sikeres műtéten esett át Innsbruckban.
Az európai szövetség elkészítette a 2024-es németországi labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének menetrendjét, mely szerint a magyar válogatott 2023. március 27-én hazai pályán, Bulgária ellen kezdi és november 19-én szintén hazai környezetben Montenegró ellen zárja a sorozatot.
Csupa kelet-európai ellenfelet kapott a magyar labdarúgó-válogatott a 2024-es Európa-bajnokság selejtezőcsoportjainak vasárnapi sorsolásán.
A három magyar válogatott futballistát is foglalkoztató RB Leipzig 3-1-re legyőzte otthon a skót Celtic Glasgow együttesét a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában. Gulácsi sajnos súlyosan megsérült.
Tavaly írtam egy cikket a gyorplusz.hu hasábjaira, „Csodát tenni megy a válogatott” címmel. Akkor Németországba utazott a csapat, ott végül csak pár percen múlt a csoda. És bár utána 2021 felemás érzésekkel zárult (Albánia, ugye…), 2022 olyan évet hozott a fociban, amire senki nem számított.
A Nemzetek Ligája őszi fordulóiban a magyar csapat először Németországba látogatott, majd hazai pályán fogadta Olaszországot. Lipcsébe egy magántúra keretében kísértük el a válogatottat, és a városban is szétnéztünk kicsit.
Éppen sorban állt tegnapi magyar-olasz focimérkőzés előtt az az 50 év körüli szurkoló, aki minden előzetes panasz nélkül esett össze a Puskás Aréna bejáratában.
Győri és dunaszerdahelyi kötődésű futballista is részese volt a magyar válogatott Nemzetek Ligája-menetelésének. A mieink Olaszország mögött, Németországot és Angliát megelőzve másodikként zártak A divíziós csoportjukban.
Bár hősiesen küzdött a magyar labdarúgó-válogatott, elmaradt az újabb csoda. A mieink 2-0-s vereséget szenvedtek Olaszországtól a Nemzetek Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, az A divízióban. Az eredmény azt jelenti, hogy a találkozó előtt listavezető mieink a második helyen végeztek kvartettjükben, és így az utolsó pillanatban lemaradtak a sorozat négyes döntőjéről.
A csapatkapitány Szalai Ádám hétfőn az olaszok elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen 86. alkalommal lépett pályára a magyar labdarúgó-válogatottban, így megelőzte Puskás Ferencet, a legendás Aranycsapat kapitányát, illetve utolérte a lista hetedik helyén Grosics Gyulát, az Aranycsapat kapusát.