Győri javaslatra került az Ágazati Értéktárba a Bélyegmúzeum páratlan gyűjteménye
A Kulturális és Innovációs Minisztérium az Ágazati Értéktárba emelte a Bélyegmúzeum világon egyedülálló gyűjteményét, győri javaslatra.
A Kulturális és Innovációs Minisztérium az Ágazati Értéktárba emelte a Bélyegmúzeum világon egyedülálló gyűjteményét, győri javaslatra.
Kedd délelőtt, az Apátúr-ház előtt tartott megnyitóval elindult a Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum és a Nemzeti Emlékezet Bizottságának közös, Nemzeti Emlékezet Napjai című programsorozata, amely október 14. és november 23. között várja a látogatókat.
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.
Különleges élményben lehet része annak, aki szeptember 19-én, pénteken meghallgatja Petrás Mária Prima Primissima és Magyar Örökség díjas népdalénekes, és művészbarátai ingyenes koncertjét a győri Nagyboldogasszony-székesegyházban.
Művészetek harmóniája valósult meg hétfőn kora este a Zichy-palotában. Kalamáris néven indított új irodalmi-zenei sorozatot a Győri Filharmonikus Zenekar. Az első vendég Visky András volt, aki Kitelepítés című regényéről beszélgetett dr. Lukácsi Zoltán irodalomtörténésszel.
Ingyenes épületlátogató hétvégével várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum szeptember 20-án és 21-én a Kulturális Örökség Napja programjaihoz kapcsolódva.
A szabadság a vaskakas megszólalásával vette kezdetét Győrben. Amikor jövök be reggelente, nézem a háztetőket, és arra gondolok: milyen jól néznének ki ott a kakasok. A mi városunkban forogna a legtöbb szélkakas a világon. És mindenkinek folyamatosan eszébe juttatnák a szabadság igényét és fontosságát – mondja Kocsis Rozi, a Vaskakas Bábszínház igazgatója.
A város kulturális és társasági életének minden évben üde színfoltja a Barabás Festőkör csoportos kiállítása. Pénteken délután a Richter teremben ismét sokan voltak kíváncsiak a legújabb alkotásokra.
A jeles alkalomból idén ünnepli megalakulásának 175. évfordulóját a vállalkozók képviseletét ellátó és összefogásukat elősegítő Kereskedelmi és Iparkamara. Augusztus 27-én és 28-án kétnapos ünnepségsorozatot rendeztek, amelynek egyik szimbolikus pillanata volt „a jövő tortájának” felvágása.