Kulturális tanács alakulhat Győrben
Borsi Róbert kezdeményezésére első alkalommal tartottak közös munkamegbeszélést a győri kulturális intézmények vezetői csütörtökön a városházán.
Borsi Róbert kezdeményezésére első alkalommal tartottak közös munkamegbeszélést a győri kulturális intézmények vezetői csütörtökön a városházán.
Zene mindenekfelett mottóval a Győri Nemzeti Színház meghirdette következő évadát. Az ősztől induló időszakban tizenhárom premierrel várják a közönséget, és még további tizenhét előadást tartanak műsoron az előző évekből. Ami a legfontosabb, a választott művek fókuszába a mindent átszövő zene kerül.
Csizmadia István festőművész, tanár vehette át a közelmúltban Győr művészetéért díjat városunk kulturális életében végzett kimagasló művészeti tevékenysége elismeréséül! 1969 óta foglalkozik festészettel. A Juhász Gyula Pedagógusképző Karon végzett földrajz-rajz szakon 1989-ben.
Csütörtökön délután kezdetét vette a II. Sör & Művészeti Fesztivál a Dunakapu téren. Vasárnapi estig helyi és régióbeli kézműves sörfőzdék kínálják nedűiket, kézműves vásárban szerezhetjük be a helyi és környékbeli kézművesek és iparművészek portékáit. Amatőr zenekarokat énekeseket hallhatunk a négy napban, de nem csak a Dunakapu téren, hanem a Tejfölös kofa szobornál, a Csónakos szobornál és a Bécsi kapu téren is.
A Győri Filharmonikus Zenekar a Flesch-bérlet Klasszikus fúvósok című koncertjével zárta az áprilist. A nagyobb létszámú kamarakoncert programjáról Karvaly Szilárdot, a társulat szóló oboistáját kérdeztük. Majd G. Horváth László hegedűművész ajánlotta az Anima Musicae Kamarazenekar április 29-i sokszínű, több évszázad zenéjét bemutató programját.
A Maszk nélkül sorozatban Mihályi Orsi vendége ezúttal két színművész kollégája, Vincze Gábor Péter és Pörneczi Attila, a Győri Nemzeti Színház művészei voltak. A munka ünnepe apropóján nem is beszélgethettek volna másról, mint a munkáról – a mi hivatásukról, ami egyszerre örömforrás és küzdelem.
Ismét jelentkezett a Győr+ Tv színházi magazinja, benne az idei időszak utolsó bemutatóiról meséltek az alkotók.
A Jan Garbarek Group koncertjével érkezett a Bartók Tavasz programsorozata városunkba. A csütörtök esti koncerten a norvég szaxofonos Jan Garbarek varázsolta el a Richter Terem közönségét.
Titkok, történeti hátterek, izgalmas történetek derülnek ki a Vidéki Múzeumok Képzőművészeti Gyűjteményeinek kiállításán a debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központban. A rendezvény részese lesz a győri Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum is.
Az Éva és Ádám, a Győri Balett májusi bemutatója nem a bibliai történet szépséges illusztrációja, hanem napi világunk sorskérdését bátran elménkbe vetítő, két összetartozó egyfelvonásos, melynek története, értékrendszere, szereplőinek választott útja egymásból következik.