Körkép maszkban a maszkról
A maszk néhány helyen – boltokban, hivatalokban és a tömegközlekedésen – kötelező viselet, szinte már hozzánk nőtt. Nélküle jobb, ha nem indulunk el az utunkra. Több helyen büntetnek is már, ha valaki nem takarja el az orrát és a száját. A Nemzeti Népegészségügyi Központ szeretné elérni, hogy az emberek a koronavírus-járvány időszakára meghozott szabályokat – így a maszk hordását is – társadalmi normaként fogadják el.