Rekord meleg év volt 2020
Hiába állt le részben az élet a korona-világjárvány miatt, a mérések kezdete óta mégis 2020 volt a legmelegebb év a Földön.
Hiába állt le részben az élet a korona-világjárvány miatt, a mérések kezdete óta mégis 2020 volt a legmelegebb év a Földön.
Ónos eső veszélye miatt több északnyugati járásra elsőfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden kora este.
Többször várható hószállingózás, havazás a jövő héten, de napsütés is lesz. Helyenként napközben is fagypont alatt marad a hőmérséklet, a leghidegebb órákban mínusz 10 Celsius-fok körüli értékekre is számítani kell - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Esővel kezdődik az este nyugaton, amely a hajnali lehűléskor halmazállapotot válthat. Péntekre aztán egy, a mostaninál erősebb ciklont is várnak.
A hét középen köszönt be a téliesebb időjárás, addig borongós, esős, enyhe időre lehet számítani.
Jövő héten egyre hidegebb légtömegek érkeznek fölénk, a hét közepétől téliesre fordulhat időjárásunk.
Szeles, de enyhe idővel kezdődik a hét, többfelé 10 foknál is melegebb lesz. Az év utolsó napjaiban borús, csapadékos idő várható, szilveszter napján néhol hó, havas eső is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Vasárnap több helyen lehet kisebb havazás, hószállingózás, de emellett havas eső, keleten eső is eshet. Nem lesz vastag a hótakaró, de ha átmenetileg is, több helyen kifehéredik a táj - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton a Facebook-oldalán.
Szenteste napjának reggelén megdőlt az országos legmagasabb minimum-hőmérséklet rekordja.