Megdőlt az országos és a fővárosi melegrekord pénteken
Megdőlt az országos és a fővárosi melegrekord pénteken. Bács-Kiskun megyében 22 Celsius-foknál magasabb hőmérsékletet is mértek.
Megdőlt az országos és a fővárosi melegrekord pénteken. Bács-Kiskun megyében 22 Celsius-foknál magasabb hőmérsékletet is mértek.
Hidegfront érkezik a tél utolsó napjaiban. Pénteken még 20 fok is lehet, de szombaton már inkább 10 fok körül alakulnak a maximumok és a hegyekben hózápor sem kizárt - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Kimondottan tavaszias időt jósolnak mára a meteorológusok Győrben és környékén.
Enyhe tavaszias idő lesz jövő héten, de azért még nincs vége a télnek.
További településeken minősítették veszélyesnek a levegőt a magas szálló por tartalom miatt szombaton.
Ónos eső veszélye miatt több megyére és a fővárosra is figyelmeztetést adott ki szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Helyenként 30 centiméteres hótakaró borította kedden Athént, a tömegközlekedés megbénult, a felsővezetékekre dőlt fák következtében a görög főváros egyes kerületeiben megszakadt az áramszolgáltatás és a koronavírus elleni oltókampányt is fel kellett függeszteni.
Napkelte előtt szállt mínusz 25 fok alá a hőmérséklet a Nógrád megyében, az északi határnál.
A csütörtökön kezdődött markáns lehűlés miatt megdőlt Magyarország mindenkori áramfogyasztási rekordja - tájékoztatta a Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító (Mavir) Zrt. pénteken az MTI-t.
Csütörtök virradóra markáns hideg érkezett hazánk fölé és jó néhány napig itt is marad. A nappali hőmérséklet sem emelkedik fagypont fölé, ilyenkor pedig kifejezetten nagy szerepe van a téli gumiknak a gépjárműveken.