Magunk közt Hauzer Péterrel
A Magunk Közt szombat reggeli vendége Hauzer Péter kárpitos mester volt, egy igazán érdekes ember.
A Magunk Közt szombat reggeli vendége Hauzer Péter kárpitos mester volt, egy igazán érdekes ember.
Germán Fatime grafikusművész Herkely Ákos kollégánknál kezdte a vasárnap reggelt, a Győr+ Rádió Magunk közt című műsorában. A beszélgetés egyik apropója Fatime „Legyél te is lány” című kiállítása volt, amely jövő hét végéig látható az Eszterházy Palotában.
Újabb perzselő nyári nap, ami egy új lehetőség egy felejthetetlen lubickolásra a Rába Quelle Vízi Élménypark és Gyógyfürdőben. A Győrkőcfesztivál dübörgése mellett, üdítő programokkal vártak mindenkit szombaton az élményparkban. A Győr+ Rádió szinte teljes stábja pedig élőben jelentkezik a helyszínről déltől, egészen délután öt óráig.
Nem mindennapi bemutatkozással zárta 2023/24-es évadát a Győri Filharmonikus Zenekar. Ahogy ígérték, múlt szombaton a Disco Symphonic című koncerten bizony táncra perdült a közönség a Fertőrákosi Barlangszínházban.
Mostanában az egyik legtöbbször emlegetett beszédtéma a városban a szúnyoghelyzet. Ezek a bosszantó vérszívók gyakorlatilag mindenhol ott vannak, a folyamatos gyérítés ellenére is. Az okokról, és a megoldásról is beszélgettünk a péntek reggeli Juiceban.
Egy ember, aki maga is sportoló volt, életét pedig nagyrészt a kézilabda és az érzékenyítés teszi ki. Auer Károlyt senkinek sem kell bemutatni, beírta magát a kézilabda Győr-Moson-Sopron vármegyei nagykönyvébe.
Boda Zsuzsával és első kötetével, A kristálylepkével már találkozhatott az olvasó a 95. Ünnepi Könyvhéten. A Győr+ Este műsorában arról mesélt, hogy korábbi ügyvédként és mediátorként milyen spirituális utat járt be míg megszületett izgalmas kalandregénye, mely a különböző történelmi korszakokon át önmagunk megismeréséhez is közelebb vihet.
A napokban jelenik meg Steve Hackett és a Djabe zenekar új közös albuma. A korong egyik érdekessége, hogy olyan élő felvételekkel van tele, melyeket tavaly rögzítettek városunkban, egy koncert alkalmával. A kiadvány éppen ezért a Back to Győr címet kapta.
A Múzeumok Éjszakájának idei szlogenje a Gólpassz, ami nem véletlen, hiszen ezekben a napokban másról sem hallani, mint a labdarúgó Európa-bajnokság aktuális meccseiről. A Rómer-múzeum nyolc helyszínen, több mint félszáz programmal várja június 22-én, szombaton a győrieket – derült ki.
Priskin Tamás sok felejthetetlen pillanatot átélt, és adott a szurkolóknak a magyar válogatott játékosaként. Tomi legszebb emlékei között biztosan ott van a 2016-os franciaországi Európa-bajnokság, a telt házas meccsek helyszínen, és a magyarországi futball-láz.