Csütörtökön átadták Győr harmadik könyvkölcsönző automatáját a Kuopio Parkban, a Könyves fülke mellett. A város könyvtári szolgáltatásai ezzel tovább bővültek, hiszen az új eszköz a nap 24 órájában lehetőséget ad a dokumentumok kölcsönzésére és visszavételére, függetlenül a könyvtár nyitvatartásától.
A Kuopio parkban elhelyezett új automata a Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér szolgáltatásainak eleme, amely a folyamatos hozzáférést biztosítja az olvasók számára. Dr. Horváth Sándor Domonkos igazgató az átadón kiemelte: a városban működő automaták rendkívül népszerűek. A vidéki buszpályaudvaron található berendezést évente mintegy 1500, a marcalvárosi aluljáróban működőt pedig 2500 alkalommal használták.



Az eszköz működése a csomagautomatákéhoz hasonló. Az olvasók online választhatják ki a kívánt dokumentumokat, majd az automatába kérhetik azok átvételét. Értesítést kapnak, amikor a könyv megérkezik, érvényes olvasójeggyel lehet kikölcsönözni és vissza is lehet vinni a dokumentumokat.
A könyvtár már tervezi a negyedik automata telepítését is, amelynek finanszírozását a tavalyi „Legkreatívabb olvasás-népszerűsítő” kampányon elnyert ötmillió forint biztosítja.


Boncsarovszky Péter, a terület önkormányzati képviselője, a fiatalokért és civil közösségekért felelős tanácsnok hangsúlyozta: az új automata a Fidesz–KDNP-frakció által életre hívott „Helyben jó” program támogatásával valósult meg.
Az új eszköznek köszönhetően a győriek a nap bármely szakában kölcsönözhetnek vagy visszavihetnek könyveket és egyéb dokumentumokat, tovább erősítve a város olvasáskultúráját és közösségi szolgáltatásait.