Végig dominált, mégis nehezen nyert az ETO, döntetlen játszott a Gyirmót

Győr+ Fotó: eto.hu
2023.12.03. 19:11

A labdarúgó NB II 17. fordulójának esti mérkőzésén nehezen, csak egy góllal nyert az ETO. A játéknap előtt 2. helyen álló győri csapat az utolsó előtti helyezett Ajkát fogadta. A másik győri gárda, a Gyirmót a Haladás vendégeként egyenlített a hajrában.

Ahogy arról korábban többször is beszámoltunk, az elmúlt héten súlyos, 6-0-ás vereséget szenvedtek a zöld-fehérek.

Most azonban nem hagyták magukat a fiúk, mitöbb, végig domináltak a mérkőzésen, így született egy gól, ami 3 pontot hozott a hazaiaknak.

A 10. percben Vianna keresztlabdájával Diarra indult meg a kapu felé, betolta középre, majd centikkel lőtt a kapu mellé. A játékrész felénél Tajthy próbálkozott lövéssel távolról, ám Papnak nem okozott gondot. A 39. percben nagy lehetőség adódott a vendégek előtt, egy jobbról belőtt szabadrúgás Jagodics fejét találta meg, aki a bal kapufára bólintott. Az első félidő ráadásában veszélyes helyről végezhették el a hazaiak a szabadrúgást, Anton a sorfalat találta telibe. A 75. percben megszerezték a győriek a vezetést! Vianna balról tekert középre, ahol Kröhn érkezett, majd bevetődve a kapus alatt a hálóba lőtt 1-0. Az utolsó negyedórában még Hamed talált be a hálóba, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot, így maradt az 1-0, amivel újabb értékes három pontot szereztek a győriek.

Antonio Munoz: – Nehéz mérkőzés volt, de már előtte is tudtuk, hogy az lesz, hisz az Ajka egy kemény ellenfél, a Haladás ellen is jó játékot mutatott. Ma nem dolgoztunk ki annyi lehetőséget, mint a korábbi meccseken, azonban keményen dolgoztunk, és ennek köszönhetően begyűjtöttük a három pontot.

Végeredmény: ETO FC Győr–FC Ajka 1–0 (Kröhn 75.)

Győr, ETO Park. 887 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Márkus Péter, Ország Péter)
ETO FC GYŐR: Pap E. – Vera, Szépe, Boldor (Kovács M., a szünetben), Vianna – Riquelme (Vingler, 74.), Anton, Skvarka (Keresztes K., 91.) – Diarra (Króhn, 74.), Huszár M. (Hamed, 69.), Bumba. Vezetőedző: Antonio Munoz
FC AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B. (Gaál B., 89.), Csemer – Görgényi (Csizmadia Z., 73.), Tajthy T. – Babos B. (Antal G., 89.), Zsolnai R. (Sejben V., 73.), Borsos F. (Horváth P., 82.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Szombathelyi Haladás – Gyirmót FC Győr 1–1 (Nyíri 73., ill. Kovács M. 88.)

Szombathely, Szombathelyi Haladás Sportkomplexum

Játékvezetők: Farkas Tibor – Mohos Milán, Ring Kevin – Molnár Attila

Szombathelyi Haladás: Pálfi – Beronja, Jagodics, Csonka, Doktorics – Zvekanov – Horváth R., Simut, Szakály, Csernik, – Pintér F. I Megbízott edző: Rúzsa Iván

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Polgár, Hudák, Csörgő, Jova – Kovács M., Kovács D.,- Soltész, Madarász, Medgyes, Adamcsek I Vezetőedző: Tamási Zsolt

Az élcsoport: 1. Győri ETO 38 pont/17 mérkőzés, 2. Nyíregyháza 37/16, 3. Vasas 32/17, 4. Kozármisleny 31/16, 5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 30/17, a Gyirmót jelenleg a 7. helyen áll.

TV-s szerkesztő: Pécskai István

Kapcsolódó témák: #ETO FC Győr | #foci | #híradó | #labdarúgás |