Bronzérmes a Metz

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
MTI
2022.06.05. 16:51

A francia Metz HB nyerte a bronzérmet a női kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel 32-26-ra legyőzte a dán Esbjerg csapatát a vasárnapi helyosztón, a budapesti négyes döntő második játéknapján.

Eredmény, a 3. helyért:
Metz HB (francia)-Team Esbjerg (dán) 32-26 (18-12)

A dánok csak egyszer, 1-0-nál vezettek az egész mérkőzésen. A 14. percben már 7-2-es előnyben voltak a franciák, a szünetben pedig 18-12 volt az állás. A második félidő elején Henny Reistad vezérletével két gólra felzárkózott az Esbjerg, ám ellenfele jó védekezéssel és gyors ellentámadásokkal ismét ellépett, és végül meglepően magabiztosan nyert.

A tavalyi négyes döntő legjobb játékosának megválasztott Reistad 12 lövésből tíz góllal zárt, a túloldalon Grace Zaadi hétszer talált be.

Az Esbjerg először jutott a legjobb négy közé a BL-ben, a Metz másodszor, és a 2019-es negyedik helyezéséhez képest sikerült egyet előre lépnie.