
Mint ismert, áprilisban elindulhattak a Fidesz-frakció által összeállított fejlesztési és támogatási programok: a Bálint Mihály Kulturális Program, a Magvassy Mihály Sporttámogatási Program, a Czuczor Gergely Civil és Egyházi Program, a HelybenJó! Városrendező Program, valamint a már korábban elfogadott Bisinger József Óvoda- és Bölcsődefejlesztési Program.
Boncsarovszky Péter, a fiatalokért és civil közösségekért felelős tanácsnok a Czuczor Gergely Civil és Egyházi Program, valamint Borsi Róbert kulturális területet felügyelő tanácsnok a Bálint Mihály Kulturális Program aktualitásairól számolt be csütörtökön a Fidesz frakcióirodájában.
Boncsarovszky kiemelte: ez idáig 1,9 millió forint értékben adtak támogatást olyan civil és egyházi szervezeteknek, akik Győrben működnek, győri székhellyel rendelkeznek. Példaként említette a PAMACS Egyesületet, akik az autizmussal kapcsolatos programok szervezésére kértek és kaptak forrást.

„Konszenzus alakult ki abban, hogy kinyitjuk a Czuczor Gergely civil és egyházi programot, így nemcsak a Győrben működő és a győri székhellyel rendelkező civil szervezetek tudnak pályázni, hanem azok a civil szervezetek is, akik Győrben végeznek tevékenységet. Erre azért van szükség, mert számos megkeresés érkezett hozzánk, hogy nem győri székhellyel rendelkeznek, de Győrben is vannak működő tevékenységeik és működő klubjaik, ilyen volt például a NAV Nyugdíjasok Országos Szövetsége, akik a Győri Pénzügyőr Klubot működtetik” – mutatott rá a politikus. A képviselő előterjesztését a pénteki közgyűlés tárgyalja.
A Bálint Mihály Kulturális Alapnak az egyik felhasználási formája az egyedi kérelmek alapján beérkezett igények, ezek jellemzően a százezres, a milliós kategóriát érintik, számukra eddig közel 76 millió forintot osztottunk ki, mellyel 24 nagyobb projektet támogattunk. Azt látom, hogy szükség lehet a keret további emelésére – erről már Borsi Róbert beszélt.

Az amatőr művészeti tevékenységet végzők körében további 20 millió forint volt a pályázati keret, melyből 41 pályázó 87 csoportját támogatták.
Jellemzően könyvkiadásra, kórustalálkozóra, tradicionális rendezvényekre, hagyományőrző egyesületek támogatásra adtak a keretből forrást, kaptak többek mellett a Kenyérfesztivál rendezői, és a Dunafeszt is.
Ebből az alapból biztosítják még az önkormányzatok különböző ünnepi kulturális eseményeit is.
Mostanáig mintegy 320 millió forint pályázati forrást költöttek a Bálint Mihály programra.