Litkai Gergely Catan telepeseként hódít az ebédlőasztalon

Mosogat és új műsort készít a karanténban

Fotó: Facebook
Szabó Csilla
2020.04.19. 18:05

„A nap, amire emlékezni kell.” Így hangzott a 11. Kantharosz gála idei mottója, de a koronavírus-járvány miatt a rendezvény elmaradt. A tervek szerint a szervezők új köntösbe öltöztették a gálát, az eseményen fellépett volna az Olimpiai Sportparkban a Győri Filharmonikus Zenekar mellett Litkai Gergely is, aki a karanténos mindennapjairól beszélt némi humorral is fűszerezve.

„Egy tíz alkalmas ifjúsági koncertsorozatban léptünk fel együtt a Győri Filharmonikus Zenekarral, mondhatni régi az együttműködésünk” – kezdte a beszélgetést Litkai Gergely humorista.

A járvány kitörése előtt a zenekar már beszerezte a kottákat, közös megbeszélésen állították össze az esten elhangzó műsort, amelyet nagyon különlegesnek ígérkezett. Könnyedebb, sőt a könnyűzene irányába is „kacsintó” műveket választottak, amit egy hatalmas sportcsarnokban sok ember élvezhet a gálaest során. A humorista egyik kedvenc együttese a finn Apocalyptica, felmerült, hogy csellós, rockos zenéket is játszanak tőlük a rajzfilmslágerek és híres filmzenék mellett, megmutatva, hogy mennyi minden belefér a szimfonikus zenébe.

Litkai Gergely a karantén idején is hat órakor kel ébresztő óra nélkül, mint mondta a járvány előtt ő vitte gyermekét iskolába és amúgy is szeret korán kelni, mert nem érzi úgy, hogy elvesztegeti az időt. Élvezi a nyugodt kávézást, reggelizést, ilyenkor számos új ötlete, poénja is születik.

„A maradjunk otthon felhívásnak eleget téve ennyi sok energiával még sohasem csinált ilyen keveset” – foglalta össze humorosan Litkai Gergely, mit jelent számára a karantén.

A Dumaszínháznál sokféle műsort gyártanak, belefogott Ezután címmel egy podcast gyártásába, ahol szakértőkkel beszélget arról, mi várható, lesz-e változás az életünkben a vírusjárvány után. Maszkban és kesztyűben viszi a lányát lovagolni, segít a gyerekeknek a tanulásban, és sok férfitársával ellentétben szeret takarítani, mosogatni. Véleménye szerint a napi rutinfeladatok jót tesznek az ember testének, lelkének, mozgásban tartanak.

A humorista igyekszik hasznossá tenni magát otthon, a fellépések „kreatív lehetősége” hiányzik számára a legjobban, ahogy fogalmazott, a megírt szöveget minden este újrateremteni a közönség reakcióira. A kollégákkal együtt most videochates műsorokat készítenek, ahol lehetőség van arra, hogy egymásra reagáljanak, improvizáljanak, az előre kitalált dolgokat tökéletesítsék új poénok beépítésével.

Fotó: Facebook

A vírusjárvány az előadóművészeket is érinti, köztük a humoristák életét is. Litkai Gergely elmondta, a bevételek megszűntek, és arra is kell gondolniuk, hogy a járvány után a műsoraikat, a fellépéseket finanszírozni tudják. Bíznak benne, hogy a nézők nagy számban térnek vissza a műsoraikra, amit mutathat a jegyvisszavásárlások alacsony aránya. Nehéz lesz az újrakezdés minden előadóművésznek, hiszen a jelenlegi helyzetben a távolságtartás fontosságára hívják fel a figyelmünket.

Vajon sikerül-e a járvány után rávenni majd az embereket, hogy 50-100-500-1000 másik társukkal menjenek el egy terembe, ahol együtt nevethetnek, hallgathatnak zenét vagy nézhetnek előadásokat?

A humorista azt vallja, hogy a problémák elől nem menekülni kell, hanem megoldani őket, a közönséggel való jövőbeli találkozásokra is vannak megoldásaik, a kérdés csak azért nehéz, mert nem tudni, meddig tart a járvány, mikor oldják fel a korlátozásokat.

A Dumaszínház YouTube csatornájára százezres feliratkozó van, több milliós megtekintést számoltak az elmúlt hónapban, ami nagyon örömteli a humoristák számára. Úgy érzi, nem vesztették el a kapcsolatot a közönségükkel, a most felvett műsoraikkal a létfenntartáshoz szükséges árbevételt szeretnék elérni. A humorista egyik kedvenc poénjának tartja a karantén témakörben Kiss Ádám Menzás Marika videóját, vagy a Kovács András Péterrel közösen készített KaranTények videójukat, amit megírni is viccesnek és megvalósítani is nagyon szórakoztatónak talál Litkai Gergely.

Az otthon maradásban a humorista leginkább a a családi körben játszott Catan telepesei stratégiai társasjátékot kedveli, ahol kiélheti hódító képességeit az ebédlőasztalon. A természetben is lehetőségük van a kikapcsolódásra, Litkai Gergely családjával sokat túrázik olyan helyeken, ahol elmondása szerint még a madár se jár. „A túrázás, a társasjáték és a futás kirántja az embert a testi és szellemi tespedésből. Egyik kedvenc városom Győr, nagyon várom már, hogy az ottani közönséggel mielőbb, vagy a következő Kantharosz gálán találkozhassam” – zárta a beszélgetést a humorista.

Litkai Gergely humoristát Farkas Mónika kérdezte a Győr+Rádióban.

Kapcsolódó témák: #Győr | #Győr+ Rádió | #Járványhelyzet |