Megérkezett a hazai piacokra a friss, magyar újburgonya, ezen a héten már Győr legnagyobb piacterén is beszerezhető a sütve vagy főzve is elkészíthető zöldség. A magyar újburgonya szezonja minden évben tavasz közepén, valamikor húsvét környékén indul be, aztán általában heteken belül dömping van belőle.
A Vásárcsarnokban is sokan veszik most az újkrumplit, de jól fogy az édesburgonya és a csicsóka is, kinek, mi ízlik jobban és miből tud többet kihozni a konyhában.
Beköszöntött a burgonyaszezon Győr legnagyobb piacterén. A friss, magyar újburgonya az igazi sláger, azt a héten, pillanatok alatt elkapkodták. De más krumplifajták is jól fogynak most a standokon.
„A héten érkezett meg az idei újburgonya a piacra, nagyon sokan várták, gyorsan el is kapkodták az első készleteket, de emellett elhívnám a figyelmet a különleges lila krumplira és a kifliburgonyára is, ezekből is sokféle finom étel készíthető” – mondta Markó Vendel.
Az édesburgonya is egyre népszerűbb a vásárlók körében. A régi időket idéző csicsóka pedig örök sláger, még azok körében is, akik egészségesen szeretnének táplálkozni.
„Az édesburgonya pár éve lett igazán népszerű, sokan keresik most is, a csicsóka pedig szerencsére folyamatosan van, ez azoknak is kiválóan használható, akik esetleg a szénhidrátszegény táplálkozást részesítik előnyben” – tette hozzá a zöldség-gyümölcskereskedő. A spárgának ugyan még nincs szezonja, de ebből is lehet már kapni a csarnok egyes kereskedőinél. Finom és egészséges, ráadásul többféleképpen is könnyen elkészíthető.”

A spárga szezonja még el sem indult, mutatóban azért már van belőle, ez is a közelmúltban lett népszerű, főleg grillezve nagyon ízletes, egyre többen termesztik már idehaza is, ha beindul a szezon, komoly dömping lesz belőle, akkor nagyon lemegy majd az ára” – fogalmazott a szakember.
Jövő hét végén már húsvét, az árusok szerint napokon belül indulhat is az idei év első igazi vásárlói rohama. A friss, magyar zöldségek lesznek a következő napok legkelendőbb termékei, ezekből máris hatalmas a választék.