Kun Ferenc: a bizniszturizmusra lehet alapozni

Hajba Ferenc
2025.03.09. 11:05

Hol kezdődött a pályám? … a pályán… az NB II-es MÁV DAC focipályán – ezzel a felütéssel kezdi vállalkozói létéről szóló beszélgetésünket Kun Ferenc, a győri Golden Ball Club és a Hotel Capitulum tulajdonosa. S valóban, önállóságot kezdő életének első állomása a futball világa volt. Innen „igazolt” a vendéglátó- és szállodaiparba.

Abdai családjában nem volt előzménye szakmájának, így aztán önmagának kellett megtervezni és kitaposni a saját útját. Huszonévesen építette meg első vállalkozását Abdán, a Patkó csárda, panzió és bevásárlócentrumot. Akkor még az autópálya hiányában hatalmas forgalom zúdult át a településen. Mentek Ausztriába, Nyugat-Európába a turisták, a kelet-európai vendégmunkások, az árufuvarozó kamionosok. Kun Ferenc pontosan tudta, ez az állapot időszakos csak, ha megépül az autópálya, elviszi a forgalmat. Úgy tervezte, legalább négy-öt éven át azonban sokan állnak meg pihenni, ebédelni, vacsorázni a csárdánál, és a számítása be is igazolódott. 1995-ig rengetegen fordultak meg a vendéglátóhelyen. Aztán kellett és jött a továbblépés…

Egy évvel később átadta Győrben a Golden Ball Clubot, ami egyedi és sajátos létesítménye lett a győri szállodaiparnak és vendéglátásnak. Kun Ferenc – részben külföldi tapasztalatai alapján – egyfajta vendéglátó- és szabadidős szolgáltatóközpontot álmodott itt meg.

„Olyan létesítményt szerettem volna megvalósítani – magyarázza –, ahol jól érzik magukat a vendégek, aktívan kikapcsolódhatnak, s ahol én is szívesen vagyok a munkámmal összefolyó szabadidőmben. Már akkor is úgy gondoltam, hogy Győr nem lehet igazi turistaközpont, sokkal inkább a bizniszturizmus igényeire kell alapozni. Olyan szolgáltatóházat képzeltem el, ahol az üzleti partnerek találkozhatnak egymással, beszélgetnek, aktívan pihenhetnek és sportolhatnak. Egy vendéglátóhelyen tudvalévőleg a szálloda képes a profit termelésére, így a vezető szolgáltató irányunk a szálloda lett. Idővel kiegészítve a komplexitásunkat, hozzárendeltünk egy igényes wellnessközpontot is az épületben, ahol természetesen étterem is működik. A Golden Ball Club, terveim alapján, a közeli jövőben jelentős fejlesztésen esik át. A Szent István út felé fogunk terjeszkedni, egy új szállodaszárnnyal fejlesztjük a szolgáltatásainkat.

A folyamatos fejlődési struktúra és stratégia megvalósulása érdekében időközben megvásároltam a Schweizerhof szállodát, ahol egy jelentős fejlesztés, bővítés és átszabás után kialakult a győri belváros egyik legjelentősebb szállodakapacitása Hotel Capitulum néven. Ezen létesítmény fejlesztését is tervezem, bővülni fogunk a közeljövőben a Bécsi kapu tér oldalára.”

Kun Ferenc időszakosan kikacsintgatott a Széchenyi tér irányába is, egy éttermi kaland formájában, megálmodta és megteremtette a Palla D’oro éttermet. Működtetés közben azonban már úgy érezte, túl sok energiát emészt fel, ezért látta hasznosabbnak ezen túladni. Bár rendkívüli vállalkozás volt, de fő idényének egyértelműen a nyár bizonyult.

„Mi pedig a nyár jelentős részét a gyerekekkel tihanyi házunkban szeretjük tölteni, ez pedig nem fért össze a kíméletlen munkával” – állapítja meg.

Három gyönyörű gyermeke van, még tanulnak, de azért már mindegyikük be-bekacsintgat a szállodák életébe. Szerencsére nem idegenkednek ettől a világtól – azonban látja, még hosszú út vezet számukra a családi feladat folytatására.

„Én egyébként nem igazán az egységeim működtetését élvezem, sokkal inkább alkotó személyiségnek tartom magam. Megálmodom, összhangba hozom, kidolgozom, megtervezem a fejlesztéseimet. Ez izgat és motivál jelentősebben” – avat be fő érdeklődési körébe.

Kun Ferenc tagja lett a nemrég megalakult Mindent a Városért Egyesületnek.

„Abba az életszakaszba kerültem, mikorra már a környezetünkből, munkánkból a legtöbb tudást, tapasztalatot tudtuk magunkba szívni. Én bizton állíthatom, sokat kaptam ettől a várostól, a hangulatából, a szellemiségéből, sok barátra, segítőre leltem, itt épült fel az életem, itt váltam felelős vállalkozóvá. Amikor az egyesülethez csatlakoztam, tettem ezt azon célzattal, amennyiben képes vagyok visszaadni ebből a tudásból a közösségünknek, a városunknak, akkor most erre itt az alkalom. Az egyesület többi tagján ugyanezt az elszántságot látom. Egy olyan közösség van formálódóban, mely nem – és kifejezetten nem – az önös érdekek, önös célok alapján szerveződik. Ebben a korban már nyilvánvalóan mindenkinek van preferenciája, de ide már nem azok tartoznak, akik politizálni vagy a politika előnyeit kihasználni szeretnék. Különböző foglalkozású, nézőpontú, beállítottságú, de egymással szót értő lokálpatrióták közössége ez, amelyre számíthat és véleményére építhet a város” – ígéri.

Kun Ferenc az alapítványi tagságán kívül a közelmúltban egy másik megbízatást is vállalt. Visszatért kiinduló pályája helyszínére, szíve egy csücskére, s a MÁV DAC elnökeként szolgálja tovább a futball világát.

Kapcsolódó témák: #gazdaság | #Győr | #sikeres vállalkozók |