Fejlesztik a duális képzéseket a Széchenyi István Egyetemen

Fotó: Marcali Gábor
Győr+
2021.10.29. 13:41

A Széchenyi István Egyetem vezetése mindent elkövet, hogy időről időre fejlessze képzéseit. A legutóbb elindított projekt célja a munkaerő-piaci kapcsolatok, az ágazati-iparági és kutatási együttműködések fokozása, a tanulásból a munkába történő átmenet megkönnyítését szolgáló képzési kimenetek és képzési formák kialakítása, a duális képzés elterjesztése, a képzési tartalmak és módszerek modernizálása, az egyetem gazdasági fejlődésben vállalt szerepének erősítése.

A 2017 óta tartó duális képzést népszerűsítő és fejlesztő projekt elérkezett a befejezéséhez. A Széchenyi István Egyetem, mint konzorciumvezető az Universitas-Győr Nonprofit Kft.-vel, mint konzorciumi taggal valósították meg a pályázatot, 367 920 781 forintos vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével. A „Duális és kooperatív felsőoktatási képzések és ezeket támogató szolgáltatások fejlesztése a Széchenyi István Egyetemen” című, EFOP-3.5.1-16-2017-00013 azonosítószámú projekt nagyban hozzájárult az Egyetemen oktatott duális képzések fejlesztéséhez,
népszerűsítéséhez.

A projektnek hét alappillére van, amelyet az egyetem dolgozói részleteztek a pénteken tartott sajtótájékoztatón. Minderről egyébként a dualis.sze.hu oldalon találhatnak részletes leírást. A hét pont:

  1. Tantárgyak fejlesztése azzal a céllal, hogy a duális képzésben részt vevő hallgatók lemorzsolódása csökkenjen, illetve a képzés gyakorlatorientáltsága az együttműködő ipari partnerek segítségével erősödjön. A lemorzsolódó vagy lemorzsolódással veszélyeztetett hallgatók bennmaradtak a képzésekben.
  2. Tantárgyak fejlesztése a duális partnerek bevonásával, mellyel célunk a duális szakok alaptantárgyainál a gyakorlatorientáltság erősítése volt. Ezzel 25 duális tantárgy került fejlesztésre.
  3. A duális képzésekhez kapcsolódó adminisztrációs tevékenységek fejlesztése.
  4. A duális képzések módszertani fejlesztése, a mentorok munkájának módszertani támogatása, illetve elkészült egy módszertani kézikönyv.
  5. A duális képzésekben részt vevő hallgatók identitásának formálása, a duális alumni rendszer előkészítése, megalapozása.
  6. Új szakok duális képzésben való indítási lehetőségének vizsgálata.
  7. Duális képzések népszerűsítése: Kiadványok készítése; Duális Képzési Nap a Nyílt napot követően, ahol a képzést ismerhették meg a felvételizők, bevonásával, azzal a céllal, hogy a duális képzésben részt vevő hallgatók lemorzsolódásának valószínűsége csökkenjen, illetve a képzés gyakorlatorientáltsága az együttműködő ipari partnerek segítségével erősödjön.
Kapcsolódó témák: #fejlesztés | #képzés | #Széchenyi István Egyetem |