Több helyen is torlódik a forgalom az M1-esen
Az Útinform tájékoztatása szerint az autópálya több szakaszán is végeznek a közlekedés folyamatosságát befolyásoló munkákat.
Az Útinform tájékoztatása szerint az autópálya több szakaszán is végeznek a közlekedés folyamatosságát befolyásoló munkákat.
Az Osztrák Szövetségi Vasutak (ÖBB) tájékoztatása alapján október 2-től (hétfőtől) október 26-ig, a hegyeshalmi fővonalon végzett felújítás jelenlegi fázisához igazodva több Budapestről induló és Bécsen túl közlekedő railjet xpress rövidebb útvonalon, csak Bécsig közlekedik. Az utazóközönség számára tehát továbbra is elérhetőek maradnak a railjet szerelvények mind belföldön, mind a külföldi szakaszon, de bizonyos járatoknál Bécsben másik vonatra kell átszállni. – a MÁV sajtóközleménye.
Balesethez riasztották szeptember 29-én péntek kora este a hatóságokat a Szent István útra.
Tovább nehezedik a magyar vonatokkal közlekedők helyzete. Az eddig folytonos, átszállás nélküli utazás lehetősége gyakorlatilag megszűnik Ausztria felé.
Két gépkocsi karambolozott az M1-es autópálya 127-es kilométerszelvényénél, Győr térségében, a határ felé vezető irányban. Alig fél órával később két kamion és egy autóbusz ütközött össze ugyancsak a határ felé vezető oldalon.
Lakossági javaslatra kezd parkolókialakításba az önkormányzat Nádorvárosban. Egy jelenleg nem használt területen alakítanak ki jövőre parkolókat, ezzel eleget téve a helyi lakosok kérésének, hasznosítva az önkormányzat saját telkét.
A Győri Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki szándékosan nekihajtott az előtte haladónak, majd mikor számon kérték, még el is törte a sértett állát.
Végéhez közeledik az új 83-as számú főút műszaki átadás-átvétele, hamarosan átadhatják a Győrt és Pápát összekötő, 36 kilométer hosszú, kétszer kétsávos utat. Erről a fejlesztés egyik kezdeményezője, Kara Ákos számolt be a Győr+ Médiának. Az országgyűlési képviselő kiemelte, az egész régió számára fontos beruházás mintegy 100 milliárd forint, állami forrásból valósul meg és gyorsabbá, valamint biztonságosabbá is teszi a közlekedést. A győri bevezető szakaszon, két helyen nyomógombos jelzőlámpát telepítenek, a Malom utcai csomópontnál lévő már el is készült.
A sávban csalinkázó, a forgalom ritmusától eltérően, fura vigyázatlansággal haladó járművek, a dugóban a másiktól 2-3 autónyi követési távolságot tartó vezetők ma már megszokott jelenségek az útjainkon: és mindenki sejti, az így viselkedő autós éppen mobilozik. Pedig nagyon nem kellene...
A forgalomkorlátozás időpontja: október 7, szombat, 9 órától 15 óráig.