Már bőven van hely hova vinni a sorsukra hagyott autókat
Régóta várt fejlesztésről számolt be dr. Dézsi Csaba András polgármester és a Városrendészet Győr vezetése június 20-án a Külső-Veszprémi út egyik hatalmas, még meglehetősen üres telephelyén: mostantól itt tudják ideiglenesen tárolni a város közigazgatási területén sorsára hagyott autókat.
Szuperapukákat díjaztak Győrben
Családbarát városként Győrben nem csak az édesanyákra gondolnak, hiszen az apukák is megérdemlik, hogy elismerjük őket. Magyarországon 1994 óta június harmadik vasárnapján ünnepeljük az édesapákat, ez alkalomból pedig dr. Dézsi Csaba András, polgármester támogatásával, az önkormányzat, köztük dr. Laczkovits-Takács Tímea képviselő és a Győribaba portál közösen kereste Győr szuperapuit.
Tizenhárom új elektromos busz szolgálja Győr közlekedését
Tizenhárom BYD K9UD típusú, tisztán elektromos meghajtású autóbuszt adtak át kedden a győri tömegközlekedésnek. A Zöld Busz Program keretében a nettó 2,1 milliárd forint értékű fejlesztésnek köszönhetően a helyi járműállomány 14,3 százaléka megújul és jelentősen csökken a város levegőjét terhelő károsanyag-kibocsátás.
Felavatták az ügyészség új épületét
Átadták a Győri Járási Ügyészség új épületét a Szent István úton. Kedd délelőtt dr. Polt Péter, Magyarország legfőbb ügyésze nyújtotta át jelképesen a kulcsot dr. Takács Péter vármegyei főügyésznek. Az épület egy bankfióké volt, 2017-ben újították fel, így energetikailag teljesen korszerű.
Díjazták a Mosoni-Duna torkolati műtárgy főtervezőjét és főmérnökét
2022 júniusában adták át a Mosoni-Duna torkolati műtárgyat, amely megszünteti a folyó kedvezőtlen, leszívó hatását, javítja Győr és a térségének talajvízszintjeit. Ki tudja elégíteni a természetvédelmi és ökológiai vízigényeket, biztosítja a hajózást a folyó alsó szakaszán. Emellett esztétikusabbá teszi a győri városképet, valamint bizonyos esetekben csökkentheti az árvízszinteket. A gigantikus beruházás főtervezőjét és főmérnökét jelentős szakmai elismeréssel díjazták.
Slágerekkel és meglepetésekkel nyílt meg a győri vízi birodalom
Szombat reggel megnyitotta kapuit városunkban a világ első hét tengeri csillagos vízi élményparkja. Napközben igazi nyári, frissítő hangulat jellemezte a fürdőt. A legkiválóbb zenékről a Győr+ Rádió teljes stábja gondoskodott, kollégáink nem csak nyári slágerekkel, de hűsítő játékokkal is készültek.
Csúcsszuper Csepűrágók
Kitört a vakáció, a Vaskakas Bábszínház azonban a szünidő kezdetén sem hagyta unatkozni a város gyerkőceit. A 10. Színházi Olimpia kiemelt vidéki helyszíneként Győrben élettel telt meg a Bisinger sétány szombaton, hiszen a Csepűrágók Világfesztiválját hozta el a kicsiknek a társulat.
Nyári nagytakarítás Nádorvárosban a polgármesterrel
Nagy sikere van városszerte a kihelyezett, szelektív hulladékgyűjtő pontoknak. A sorozat szombaton 16 óráig Nádorvárosban várja a győrieket a volt Komszol telephelyre, ahol ingyenesen megszabadulhatnak feleslegessé vált holmijaiktól az érdeklődők. A reggeli órákban az akció kezdeményezője, dr. Dézsi Csaba András is a helyszínre látogatott.