Fényterápia

Infralámpával a megfázás szövődményei ellen

Fotó: Freepik
Tóth Vivien
2021.12.14. 11:51

Az infralámpa használata kifejezetten javasolt a felső légúti megbetegedések kiegészítő terápiájaként. Használatával megelőzhetőek és kezelhetőek az olyan szövődmények, mint a középfülgyulladás, vagy arcüreggyulladás, valamint kellemes meleg érzetével a makacs náthával is fel veszi a harcot.

A meleg jótékony hatásait ősidők óta használják terápiás és gyógyítási célokra. Az infralámpa képes akár a szövetek legmélyebb rétegeibe behatolni, elérve az izmokat, idegeket és a csontokat. Meleg hatására felgyorsul a vérkeringés, mely több oxigént és tápanyagot eredményez, amivel elősegíthető az adott terület gyorsabb gyógyulása és regenerációja. 

Az infralámpa a legtöbb gyógyászati segédeszköz boltban beszerezhető, valamint az elektronikai áruházak polcain is fellelhető. Fontos a mértékletesség, először csak napi 5-10 percre használjuk a készüléket, majd fokozatosan emelhetjük az időtartamot maximum 15-20 percig napi háromszor. Amennyiben arcra használjuk, úgy a szemünket takarjuk a fénytől textillel. 

Fényérzékenységre hajlamosító gyógyszeres kezelés mellett érdemes kikérni a kezelőorvos véleményét a készülék használatával kapcsolatban. Lázas megbetegedés esetén az infralámpa használata szintén nem javasolt. Kerüljük a hideget kezelés után egy-két órán keresztül a hatékonyság növelése érdekében.

Milyen betegségekre alkalmazható?

Az infralámpát leggyakrabban felső légúti megbetegedésekre és annak szövődményeire szokták ajánlani. Segítségével gyorsabban gyógyítható a fül, arc illetve a homloküreg-gyulladás is, valamint az orrdugulás enyhítésére is szolgál. 

Kellemes meleg érzete a fejfájás enyhítésére is alkalmas, valamint a menstruációs görcsök ellen is hatásos. Izom, illetve ízületi gyulladás esetén is képes a szövetek mélyére hatolni, így gyorsítva a gyógyulást és enyhíteni a fájdalmat.

Az infralámpa a kozmetikai iparban is szerepet kapott, ugyanis használatával a krémek és pakolások jobban be tudnak a bőrbe szívódni. A fénye képes akár 4-5 cm mélyre is behatolni, így az öregedésgátló kezelések is sokkal hatékonyabbak a használatával. 

Kapcsolódó témák: #egészség | #influenza | #tél |