
A hét utolsó napján sem áll be változás időjárásunkban, továbbra is szürke, borongós időjárásra kell készülnünk.
Az idokep.hu előrejelzése szerint napsütésre inkább csak a magasabb hegycsúcsokon és néhol északnyugaton számíthatunk, ahol megélénkülhet a déli-délkeleti szél. Helyenként szitálás, ónos szitálás, hószállingózás, az iparterületek közelében ipari havazás előfordulhat. A maximumok -3 és +2 fok között alakulnak.
Front ugyan nem lesz fölöttünk, de a szürke, borongós, hideg, többfelé nyirkos időben egész nap sajoghatnak az ízületek.
Görcsös panaszok, fejfájás és keringési problémák is jelentkezhetnek, felerősödhetnek a kopásos jellegű ízületi panaszok is.
A fényszegény időben romlik közérzetünk, hangulatunk, ugyanakkor fáradékonyabbak, tompábbak, dekoncentráltabbak lehetünk.
Főként a magasabban fekvő tájakon tartósan párás, ködös időben lesz részünk, emiatt akár jelentősebb mértékben is romolhatnak a látási viszonyok, helyenként akár 100 méter alá is lecsökkenhet a látótávolság.
Illusztráció: depositphotos.com