Tizenkét éremnél jár a Győri Úszó Sportegyesület

Petrov Iván Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
2023.04.22. 12:26

Szabó Szebasztián újabb egyéni aranyérmet szerzett, 50 pillangón a világ idei harmadik legjobb idejével, 3 századmásodpercre az országos csúcstól. Jakabos Zsuzsanna bronzérmes 400 vegyesen, de bajnok lett a női 4x100 méteres gyorsváltó, és ezüstérmesek a férfiak 4x100 méteres gyorsváltón.

A Kaposváron rendezett Úszó Országos Bajnokság harmadik napján ismét nagyot villant Szabó Szebasztián. 22,93-as időeredménnyel nyerte az 50 méteres férfi pillangóúszás döntőjét. A győri versenyző sorozatban ötödik alkalommal győzött ezen a versenytávon. Pár perccel később kiemelkedő, 48,65 másodperces nyitó úszással ezüstéremhez segítette a Szabó Szebasztián – Andor Benedek- Giczi Mátyás Zsolt – Krstulovic Vladimir – Hosszú Máté – Pózvai Olivér – Kennedy Valér Huba összeállítású 4×100 méteres férfi gyorsváltót.

400 méteres női vegyes úszásban két győri lánynak is szoríthatott a nagyérdemű, Jakabos Zsuzsanna bronzérmet, Sebestyén Dalma egy értékes ötödik helyet ért el, az embert próbáló versenyt követően mindkét lány fantasztikus úszással segítette a 4×100 méteres női gyorsváltót bajnoki címhez! A bajnoki címet szerzett csapat összeállítása: Safrankó Sára – Zámbó Virág Angyal – Bíró Dominika – Lakó Dorina – Jakabos Zsuzsanna – Sebestyén Dalma.

Kiváló versenyzéssel értékes ötödik helyezést szerzett a 2009-ben született Megyesi Vanda a 200 méteres női mellúszás döntőjében.

“Örülök az 50 pillangó időeredményének, jelenleg ez harmadik hely a világranglistán, emellett büszke vagyok a váltó első embereként elért 48,65 másodperces 100 gyorsra, ezzel egyéniben ezüstérmet szereztem volna. Nagyon értékes tapasztalatokat szereztünk az év első hónapjaiban, a világbajnokságig lesz min dolgozni” – nyilatkozta a Győr+ Médiának Szabó Szebasztián.

“A kiváló egyéni és váltó teljesítményeknek hála továbbra is második helyen állunk a pontversenyben és az éremtáblán. A fiatal és a rutinosabb versenyzők vidám csapatként küzdenek egymásért, úgy gondolom joggal lehet büszke erre az úszócsapatra minden győri. Az utolsó napon is keményen fogunk dolgozni az eredményes szereplésért” – ezt már Petrov Árpád vezetőedző mondta portálunknak.

4×100 m férfi gyors

II. Krstulovic Vladimir – Hosszú Máté – Pózvai Olivér – Kennedy Valér Huba – Szabó Szebasztián – Andor Benedek – Giczi Mátyás Zsolt

4×100 m női gyors

I. Safrankó Sára – Zámbó Virág Angyal – Bíró Dominika – Lakó Dorina – Jakabos Zsuzsanna – Sebestyén Dalma