Megtört az ETO nyeretlenségi sorozata

Győr+ | Fotó: Soóky Gergely Zoltán
2022.12.11. 15:13

A Merkantil Bank Liga 20., tavaszról előrehozott fordulójában a Nyíregyháza vendégeként lépett pályára az ETO FC Győr NB II-es labdarúgócsapata vasárnap Sényőn.

A hétvégi extrém csapadékos időjárásnak köszönhetően kisebb (sőt nagyobb) fajta sártenger fogadta a csapatokat a pályán.

A találkozó első húsz percében inkább a mieink birtokolták a labdát. Mindkét csapat igyekezett olyan területekre irányítani a játékát, ahol a pálya többé-kevésbé ép maradt. Az első félidő hajrájában magára talált a Spartacus, de gólig egyik csapat sem jutott.

A folytatás aztán már egyértelműen az ETO-é volt! Az 59. percben Fodor Ferenc, majd három percre rá Kiss Máté szépségdíjas szabadrúgásából szerzett találatot az ETO (0-2).

A hazaiak a 70. percben még büntetőt hibáztak, több esélyük pedig ezúttal már nem maradt, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe, amelyen teljesen megérdemelten győztünk.

Nyíregyháza Spartacus FC – ETO FC Győr 0-2 (0-0)