Egykori ETO FC legendák, egykori válogatott sztárok és barátok húznak teremcipőt és lépnek pályára. Az emlékezés és a tisztelet jegyében számtalan labdarúgó érkezik Győrbe vasárnap, hogy néhai barátuk, Fehér Miklós emléke előtt tisztelegve jó hangulatban futballozzanak egyet.
A Fehér Miklós Emlékgála már évek óta kiemelt esemény Győr sportéletében, amelynek hagyományosan a Magvassy Mihály Sportcsarnok ad otthont. Az idei rendezvény megszervezése azonban eleinte veszélybe került, mivel Győr városvezetése kezdetben nem kívánt forrást biztosítani a lebonyolításra. Puska Péter főszervező azonban nem adta fel: kitartó munkájának köszönhetően az ügy a pénzügyi bizottság elé került, ahol a többségi frakció végül megszavazta a támogatást.
Ennek eredményeként a Fehér Miklós Emlékgálát városi támogatással, Puska Péter főszervezésében, a Győr Projekt koordinálásával rendezik meg 2026. január 11-én, vasárnap 10 órától, a Magvassy Mihály Sportcsarnokban. Az esemény látogatása díjtalan.
„Általában a Fehér Miklós Emlékgálát decemberben szoktuk rendezni. Ezt a család is kéri, mivel nem szeretnék, hogy az évforduló környékén ünnepeljünk, ami természetesen érthető. Ebben az esztendőben sajnos nem sikerült decemberben megrendezni, a várossal való elhúzódó egyeztetések miatt. De nagyon boldog vagyok, hogy most január második hétvégéjén méltóképpen emlékezhetünk meg a győri legendáról, Fehér Miklósról” – kezdte Puska Péter főszervező.
Négy csapat lép majd pályára ezen a napon a Magvassyban, melyre a belépés díjtalan.
Az ETO Öregfiúkban olyan legendákkal találkozhat a közönség, mint Sasa Stevanovic, Varga Roland, Herczeg Miklós vagy éppen Nikola Trajkovic.
A válogatott néven futó „együttesben” olyan játékosok érkeznek, akik együtt játszottak Fehér Miklóssal. Többek között itt lesz Vincze Ottó, Lippai József, Torghelle Sándor és Huszti Szabolcs is.
Az NBI All Starsban Kabát Péter, Hámori Ferenc, Tóth Péter, és Fehér Zoltán is mezt ölt magára.
A negyedik csapat Fehér Miklós barátai néven indul, melyben olyan játékosok, mint Stark Péter, Koltai Tamás, Vayer Gábor lépnek pályára.
Természetesen minden csapat esetében elmondható, hogy a névsor nem teljes, hiszen rengeteg labdarúgó érkezik, hogy a pályán és természetesen a lelátón is tisztelegjen és megemlékezzen a győri világsztárról, hiszen Miki abban a korszakban a legnagyobbak közé volt sorolható.
„A szerény, de hatalmas képességekkel megáldott szabadhegyi fiú akkor volt világsztár, amikor még nem voltak magyar labdarúgók top csapatokban. Büszkék voltunk és vagyunk is rá. Miki nem csak focistaként, de emberként is kiemelkedő volt. Egy fiatal srác, aki a Benfica csapatában a portugál bajnokságban teljesen megállta a helyét. De, amikor hazajött Győrbe, ugyanúgy kiült az Öcsi fagyizóba, vagy éppen a Bergmann cukrászdába beszélgetni, mint azelőtt. Sőt mondhatom, hogy ő volt zavarba amikor valaki odament hozzá és autogramot vagy éppen egy közös fotót kért tőle, még abban az időben a polaroid géppel. Végig ember maradt, hiába játszott olyan játékosokkal, mint Nuno Gomes” – foglalta össze röviden gondolatait Puska Péter a tragikus fiatalon elhunyt sportolóról.
Fehér Miklós személye, alázata és tudása megkerülhetetlen a győri, a magyar, valamint a portugál labdarúgás történetében is. Ennek ékes bizonyítéka, hogy a Benfica minden évben képviselteti magát az emlékgálán – akár egy videóüzenet, akár egy ereklye formájában –, ezzel is jelezve: Fehér Miklós emléke örök, és megőrzése közös felelősség.
A Fehér Miklós Emlékgála részletes programja:
09:00–10:00 | Érkezés
10:00–10:30 | Ünnepélyes megnyitó
• 10:00–10:10 – A csapatok bevonulása
• 10:10–10:20 – Köszöntők, megemlékezés Fehér Miklósról
• 10:20–10:25 – Id. Fehér Miklós gondolatai
• 10:25–10:30 – Sorsolás megerősítése, felkészülés az első mérkőzésre
Mérkőzések:
10:30–11:00
Fehér Miklós Barátai – Magyar Válogatott
11:00–11:30
ETO Öregfiúk – NB I All Stars
11:30–12:00
Fehér Miklós Barátai – ETO Öregfiúk
12:00–12:30
Magyar Válogatott – NB I All Stars
12:30–13:00
Fehér Miklós Barátai – NB I All Stars
13:00–13:30
Magyar Válogatott – ETO Öregfiúk
Gálamérkőzések
13:30–14:00 | Gálamérkőzés I.
Q Szektor– Green Lions Szurkolótábor
14:00–14:30 | Gálamérkőzés II.
Fehér Miklós Iskolatársai – Fehér Miklós Barátai
14:30 – 15:00 | Hivatalos zárás