Női kézilabda NB I – A Győr nyerte a Debrecen elleni rangadót

MTI Fotó: O. Jakócs Péter
2024.01.17. 19:43

A címvédő Győr házigazdaként 25-23-ra legyőzte az ugyancsak Bajnokok Ligája-szereplő Debrecent a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

Az első félidőben egyszer sem alakult ki kétgólosnál nagyobb különbség a csapatok között, a második felvonás közepén viszont a DVSC három találattal ellépett. Még az 51. percben is ennyi volt a különbség (18-21), ám a hátralévő időben csak kétszer találtak be a vendégek, így nem kerülhették el a vereséget.

A győriek legjobbja a kapus Silje Solberg volt, aki 39 lövésből 17-et védett. Ana Gros hét, Estelle Nze Minko hat gólt lőtt. A túloldalon Catherine Gabriel 12 védéssel, Töfner Alexandra hat, Kácsor Gréta öt góllal zárt.

A Magyar Kupa-címvédő Ferencváros otthon 11 góllal nyert a Vasas SC ellen, Klujber Katrin nyolc, Márton Gréta hét, Hársfalvi Júlia és Andrea Lekic hat-hat gólt dobott.

Eredmény: Győri Audi ETO KC-DVSC Schaeffler 25-23 (11-11)

Galéria: O. Jakócs Péter

TV-s szerkesztő: Zombai-Kovács Ákos