Kijutott a világkupára Takács Kincső és Balla Virág

Győr+ Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt
2023.05.06. 09:31

A szegedi gyorsasági kajak-kenu válogatón második helyen ért célba Takács Kincső és az immár ferencvárosi színekben versenyző Balla Virág a kenu kettesek 500 méteres távján, ami elég volt a sikeres kvalifikációhoz.

A kenus olimpiai szám tavaly világbajnoki bronz- és Európa-bajnoki ezüstérmes párosa, Bragato és Nagy a Tokióban ötödik Balla Virág, Takács Kincső kettőssel vívott nagy csatát a négy indulót számláló döntőben, s végül mintegy háromnegyed hajóhosszal nyert. A válogatási elvek szerint mindkét egység indulhat majd a jövő heti, ugyancsak Szegeden sorra kerülő világkupán.

A szintén győri Erdőssy Csaba egy vegyes csapat tagjaként harmadik helyen zárt a kajak négyesek 500 méteres döntőjében.