Jakabos 23!

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Petrov Iván
2022.08.14. 17:08

Ahogy arról a Győr+ Média is beszámolt tegnap, Mihályvári-Farkas Viktória arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet nyert 400 méter vegyesen szombaton a római úszó Európa-bajnokságon. Jakabosnak ez már a 23. kontinensbajnoki medáliája volt.

Jó visszatekinteni a tegnapi futamra, hiszen a római Európa bajnokságon, a 400 méteres női vegyesúszás döntőjében Jakabos Zsuzsanna 350 méternél még csak a negyedik vol, azonban az utolsó 50 métere külön kategóriát jelentett a mezőnyben! A 30.58 másodperces hajrá az ezüstéremig repítette a Győri Úszó Sportegyesület sportolóját.

A győriek kiválóságáról és büszkeségéről fontos tudni, hogy Rómában élete tizedik nagymedencés Európa bajnokságán szerepel, frissen szerzett érme pedig immár a 23. kontinensbajnoki medáliája. Jakabos Zsuzsanna ezzel az eredménysorral és éremkollekcióval példakép lehet minden kezdő sportoló előtt.

Fotó: Derencsényi István

A győri úszónőt 200 méteres női pillangón és a 4×100 méteres vegyesváltóban láthatjuk még az Európa bajnokságon.

További győri úszóknak szurkolhat a közönség, hiszen Sebestyén Dalma és Szabó Szebasztián is a magyar válogatottat erősíti.