Kosárlabda-Euroliga:

Hosszabbítás után kapott ki a SERCO UNI Győr Franciaországban

MTI Fotó: gyorikosar.hu
2023.10.04. 22:11

A SERCO UNI Győr kosárlabdacsapata szeptember 4-én 20 órakor a francia Villeneuve d’Ascq otthonában kezdte meg szereplését a női Euroligában és sajnos hosszabbítás után egy ponttal elveszítette a mérkőzést.

A magyar bajnok – és tavaly Euroliga-győztes – Sopron Basket anyagi problémák miatt visszalépett a nemzetközi kupaküzdelmektől, így a 2023/24-es idényben az NB I-ben második Győr került alanyi jogon a főtáblára.

Cziczás László vezetőedző együttese a Villeneuve d’Ascq LM csarnokában kezdte meg az európai szezont. A francia alakulat februárban az NKA Universitas PEAC-ot búcsúztatta még egy osztállyal lejjebb, az Európa Kupa nyolcaddöntőjében. Később a Villeneuve elődöntőt vívott az EK-ban, odahaza pedig a bajnoki fináléig jutott.

A kontinentális elitbe hat év után visszatérő győriek – akik a 2016/17-es alapszakaszban csak egy meccset nyertek – öt perc elteltével már kilenc ponttal vezettek, főként a brit Kristine Anigwe révén. A Rába-parti alakulat a folytatásban már kevésbé tartotta kézben a mérkőzést, a 11 pontos előny elolvadt, a félidőben 45-49 állt a nagyórán.

Térfélcsere után a júniusban Európa-bajnoki negyedik válogatott csapatkapitánya, Dubei Debóra is rákapcsolt, az utolsó szakasz 65-69-ről indult. A hajrában az ellenfél 84-84-re mentette a mérkőzést, majd az ötperces hosszabbítás is a lendületben lévő franciáké lett. Végeredmény: 93-92

Összefoglaló:

Villeneuve d’Ascq–SERCO UNI Győr 93–92 (22–32, 23–17, 20–20, 19–15, 9–8)
Lille, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 1. forduló. V.: Csender (román), Gajdosz (lengyel), Smiljanic (szerb).

Villeneuve d’Ascq: Heriaud 3/3, BURKE 29/6, SALAUN 12/6, SMALLS 19/9, DIABY 19. Cs.: Zellous 3, Hirsch 4, Gueye, Lisowa Mbaka 4. Edző: Rachid Meziane.

SERCO UNI Győr: SLOCUM 13/9, DUBEI 21/15, BACH 11/3, Goree 12/6, ANIGWE 27. Cs.: Dombai 6, Török Á., Ruff-Nagy D. 2, Hegedűs. Edző: Cziczás László.