Európa-kupa

Hazai pályán javítottak kosaras hölgyeink

Fotó: Vig Norbert
2021.11.03. 19:53

Életben maradt a remény: szerda esti győzelmével még tovább juthat csoportjából az UNI Győr MÉLY-ÚT női kosárlabda-csapata az Európa-Kupában. Az a török Elazig érkezett az egyetemi csarnokba, amelyet az első meccsen már idegenben is megszorongatottak a lányok. Ideje volt a visszavágásnak.

Villámrajtot vettek a mieink: Török duplája, majd Dombai és Oroszová triplája után időt kért a vendégek edzője (3. perc: 8–0). Jelentősen nem változott a játék képe, a negyed közepén 13–6-ra vezettünk. Jól pörgött a csapat, nem nagyon hagyta érvényesülni az ellenfél jó dobóit, így a folytatásban még nőtt is a különbség (21–10). A szakasz hajrájában ebből faragott egy keveset az Elazig (23–17).

A törökök triplával nyitották a második negyedet, majd egy kosár plusz büntetővel előbb kiegyenlítettek, egy duplával pedig a vezetést is átvették (23–25). A 0–8-as sorozat végén most Iványi Dalma kért időt. Dombai megfogadhatta a tanácsokat, mert megszerezte a szakasz első győri kosarát. Kosárra kosárra volt a válasz, a 14. percben döntetlen volt az állás (29–29). A vendégek öt ponttal elléptek, Mompremier kosarával jöttünk fel háromra. Ezekben a percekben nem igazán tudtuk levédekezni a török támadásokat, apránként közelítettünk a riválishoz (35–39). A félidő vége előtt egy pontra feljöttünk (40–41), de a nagyszünetre 43–40-es vendégelőnnyel mehettek a csapatok.

A második félidőt megint mi kezdtük 8–0-ás rohammal, de most elmaradt az időkérés. Tartani tudtuk a különbséget, a 26. percben 53–47-re vezettünk, kihasználva, hogy sportszerűtlent is fújtak Ruff-Nagy Dóra javára. Oroszová fontos pillanatban szerzett egy triplát, majd Colley is megszerezte első kosarát, ezzel kilenc pontra nőtt az előnyünk (58–49). Török büntetőivel tíz pont fölé nőtt a különbség (60–49). A zárófelvonás előtt két büntetővel jött a lélektani határon belülre az Elazig.

A zárófelvonás kihagyott helyzetekkel kezdődött, az első kosár a vendégeké volt, ráadásul egy büntetőt is rádobhattak erre a találatra, szerencsére kimaradt. Egy újabb török kosár után Iványi Dalma kért időt (60–55). Dombai két és fél perc után talált be először ebben a szakaszban, majd Oroszová is pontosan dobott. Most a vendégek edzője kért időt (64–55). Dombai jókor dobott hatalmas hármast, tíz pontra növelve az előnyt (67–57). A hátralévő időben már nem engedtük ki a kezünkből a győzelmet, ezzel pedig a győri hölgyek életben tartoták továbbjutási esélyeiket.

UNI Győr MÉLY-ÚT–Elazig 77–65 (23–17, 17–26, 20–8, 17–14)

Győr, női Európa-kupa-mérkőzés, 100 néző. V.: Ortis (francia), Zenis (szlovák), Perlic (horvát).

UNI Győr: Ruff-Nagy D. 3, DOMBAI 20/12, TÖRÖK Á. 17/6, OROSZOVÁ 17/9, Mompremier 12. Cs.: Colley 2, Markovic 4, Varga Zs. 2. Edző: Iványi Dalma.

Elazig: MORGAN 19, Pulliam 9/3, DABAKOGLU 16/3, Razeva 12, Brych 4. Cs.: Sonmez 3/3, Turk 2. Edző: Aziz Akkaya.

Forrás és szöveg: gyorikosar.hu

Fotógaléria: Vig Norbert

Kapcsolódó témák: #Győr | #női kosárlabda | #UNI-Győr MÉLY-ÚT |