A végén tudott szépíteni Andorra

Fotó: MLSZ Archív
mti/Győr+
2021.03.31. 22:06

Csak az első magyar gól jött nehezen, a hajrában viszont szépíteni tudtak a házigazdák.

Marco Rossi szövetségi kapitány a védő Szalai Attilát és a csapatkapitány Szalai Ádámot harmadszor is a kezdőcsapatba állította a magyar labdarúgó-válogatottban.

Az olasz szakvezető tulajdonképpen visszatért a múlt hét csütörtökön pályára küldött együtteshez, amely akkor 3-3-as döntetlent játszott a lengyelekkel. Ahhoz képest csak három változás volt a mai keretben, mivel a kapus Gulácsi Péternek, a védő Willi Orbánnak és a támadó Sallai Rolandnak azóta vissza kellett térnie a német klubjához.

Csak az első magyar találat született meg nehezen, utána már magabiztosan hozta le a találkozót a válogatott.

Az első félidő hosszabbításában Fiola közeli fejese talált utat a hazai védők feje fölött, és ezzel megszületett a magyar vezetés (0-1).

A folytatásban az 53. percben Gazdag Dániel, aztán alig öt percre rá Kleinheisler volt eredményes, majd a hajrában Nego is betalált (0-4).

És amikor már azt hittük volna, ezzel véget ért a meccs, kezezés miatt büntetőt ítéltek meg a hazaiaknak, akik kihasználták a lehetőséget és Marc Puyol révén szépítettek. A végeredmény:

Andorra-Magyarország 1-4

A találkozón sajnos Kalmár Zsolt megsérült, le kellett cserélni. Később mankókra támaszkodva jött ki a kispadhoz az öltözőből.

A vb-selejtezők szeptember eleji folytatását a százszázalékos Anglia mögött második helyen várja a magyar csapat.