Fölényes siker, és közel 100 pont a Cegléd ellen

Fotó: Vig Norbert
Szigeti Sándor
2022.03.05. 18:47

Közel másfél hónap után ismét hazai közönség előtt lépett pályára az UNI Győr-MÉLY ÚT női kosárlabda-csapata.

A győri csapat nincs jó formában – ezt maguk az érintettek is így látják. A Magyar Kupában és a bajnokságban is a PEAC Pécs tört borsot az orrunk alá. Előbb a kupa negyeddöntőjében búcsúztattak minket, majd a bajnokságban is kikaptunk tőlük, amely után a harmadikról az ötödik helyre csúsztunk vissza a tabellán.

A Baranya megyei fiaskó egyúttal azt is jelentette, hogy kényszerhelyzetbe került a győri csapat: az alapszakasz hátralévő három meccséből mindegyiket meg kellene nyernie, ha továbbra is az élmezőny tagjai szeretne maradni. Márpedig Győrben ez a cél.

A mai Cegléd elleni mai hazai meccs előtt szerencsére kedvezőek voltak az előjelek. A két csapat eddig összesen 40 alkalommal találkozott egymással, amelyeken 32 győri siker született. A ceglédiek legutóbb 2018-ban győztek ellenünk, és mindössze tizedik helyen állnak a bajnokságban. Óvatosságra adott azonban okot, hogy a vendégek kispadján az a Sandro Orlando ül, aki jó ismerőse a győri közönségnek, hiszen 2018-ban, ha rövid ideig is, de csapat vezetőedzője volt, és a 2017-18-as szezonban a kupában és a bajnokságban is bronzéremig vezette a lányokat.

Török Ágnes adta meg a meccs alaphangját, aki az első negyedben rögtön 10 ponttal szórta meg a vendégeket, ráadásul minden kísérlete eredményes volt. 27-22-es előnnyel zártuk az első felvonást. A folytatásban remek játékkal állva hagytuk a vendégeket: 23-6-ra húztuk be a második játékrészt. 50-28 volt az állás a félidőre.

Bár a Cegléd leblokkolt, azért nem omlott teljesen össze: 24-20-ra hozta a harmadik negyedet. Ez is azonban csak arra volt elég, hogy átmenetileg kozmetikázzák az eredményt: a negyedik negyed ötödik percére 30 pontos különbség alakult ki a két együttes között (84-54).

A hajrá igazi örömjátékot hozott győri szempontból, már csak az volt a kérdés, meglesz-e a 100 pont a mieinknek. Végül 98-ig jutottunk, és harmincnégy pontos különbséggel zártunk. A fölényes győzelem egyúttal azt is jelenti, hogy megszilárdítottuk pozíciónkat a bajnokság felső házában.

UNI Győr-MÉLY ÚT – Cegléd 98-64 (27-22, 23-6, 20-24, 28-12)

A főszereplők az UNI Győr-MÉLY ÚT honlapjának értékelték a találkozót:

Iványi Dalma: – Alapvetően a győzelem volt fontos, a mérkőzés nagy részében abban a ritmusban játszottunk, ahogyan szerettünk volna. Keményen védekeztünk, koncentrált támadójátékot mutattunk. Voltak rosszabb periódusaink, de ne legyünk telhetetlenek.

Sandro Orlando: – Két nehéz meccsen vagyunk túl, negyedórát jól játszottunk, azon dolgozunk, hogy ezt az időszakot növeljük. Ehhez elsősorban mentálisan kell javulnunk, mert a sportszakmával nincs gond.

Török Ágnes: Nagyon kellett ez a siker, ráadásul elég jó játékkal sikerült ezt hoznunk. Örülök, hogy nekem is jól ment a játék, a sérülésem után most éreztem először igazán komfortosan magam a pályán. Ezt a meccset már lezártuk, mostantól a szerdai, DVTK elleni meccsre koncentrálunk.

Szabó Fanni: – Csak időszakonként tudtuk megnehezíteni a hazaiak dolgát. Azokra az időszakokra kell fókuszálni, és abból építkezni, amelyek jól mentek. Sok sikert kívánok a győrieknek a szezon hátralévő részében.