Döntetlen Litvániában, még nincs meg az Eb-re jutás

Pécskai István Fotó: MTI/Illyés Tibor
2023.10.17. 22:41

A magyar labdarúgó-válogatott kétgólos hátrányból felállva 2-2-re végzett idegenben a litvánok elleni Európa-bajnoki selejtezőn.

Az első félidőben a hazaiak Fedor Cernych és Pijus Sirvys révén kétgólos előnyre tettek szert az önmagához képest gyengén futballozó magyarok ellen. A szünet után fordult a kocka, Marco Rossi tanítványai fölényben játszottak, s előbb Szoboszlai Dominik 11-esből szépített, majd a 82. percben Varga Barnabás idénybeli huszadik góljával egyenlített.

A szerbek 3-1-re verték otthon Montenegrót. Ez azt jelenti, matematikailag még nem biztos a mieink kvalifikációja a jövő évi németországi Európa-bajnokságra.

Nemzeti együttesünk előnye egy pontra csökkent az eggyel több meccset játszó szerbekkel szemben a tabella élén, de hatra nőtt a harmadik Montenegró előtt, így egyetlen pontra van szüksége a kijutáshoz a hátralévő két találkozón.

A válogatott legközelebb november 16-án a nyeretlenül sereghajtó Bulgária vendége lesz.

Videó: Mireider Máté

Litvánia–Magyarország 2–2 (2–0)
Kaunas, Dariaus ir Girėno Stadion 4000 néző. V: Xhaja (albán)
Litvánia: Zubas – Lasickas, Girdvainis, Lekiatas, Sirvys (Beneta, 76.) – Utkus (Kazukolovas, 64.), Vorobjovas – Slivka (Novikovas, 90.), Gineitis, Cernych (El. Jankauskas, 65.) – G. Paulauskas

Szövetségi kapitány: Edgaras Jankauskas
Magyarország: Dibusz – Fiola, Szalai Attila, Lang – Nego (Csoboth, 62.), Nagy Ádám, Szoboszlai, Kerkez (Nagy Zsolt, a szünetben) – Sallai (Bolla, 90+2.), Gazdag (Styles, a szünetben) – Varga Barnabás (Ádám Martin, 90+2.)

Szövetségi kapitány: Marco Rossi
Gólok: 1-0 Cernych (20.), 2-0 Sirvys (36.), 2-1 Szoboszlai (67. – 11-esből), 2-2 Varga Barnabás (82.)