Női kézilabda

Az ETO nyerte a csúcsrangadót, állótaps az Arénában!

Fotó: Vig Norbert
2021.11.17. 19:53

A tavalyi bajnoki címvédő Ferencvárost fogadta Ambros Martín együttese szerda este az Audi Arénában.

Hatalmas ováció és szuperrangadóhoz méltó, fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat az Audi Arénában, ahol dr. Dézsi Csaba András, Győr-, és dr. Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere végezte el az ünnepélyes kezdődobást.

Kristiansen eredményes büntetőjével, 1-0-ás ETO vezetéssel kezdődött a várva várt csata. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Győr először a 10. percben vezetett két góllal. Az első negyedóra végén Oftedal háromra növelte az előnyt (7-4), mire a Fradi edzője, Elek Gábor azonnal időt kért.

Az időkérés nem bizonyult túlságosan hatékonynak, mivel öt percre rá már néggyel mentek a mieink, sőt a 24. percben 12-7-re alakult az állás. Nagy szerepe volt ebben a győri kapuban parádézó Leynaudnak.

A Fradi azonban csak magára talált, és elkezdte faragni a hátrányát. Olyannyira, hogy az első félidő utolsó percében Ambros Martínnak kellett időt kérni 12-11-es hazai vezetésnél. Gólváltást követően sikerült megtartani az egygólos előnyt, 13-12-vel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben aztán ha kemény csatában is, de egy jól ismert koreográfia következett. Először az ETO stabilan megtartotta 2-3 gólos előnyét, majd a hajrára felőrölte ellenfelét. A végeredmény:

Győri Audi ETO KC – FTC Rail Cargo Hungaria 25-20 (13-12)

Ambros Martín a találkozó után így értékelt az M4 Sportnak: „Feljavult a védekezésünk a második félidőre, ennek is köszönhető győzelem. Olyan csapatok ellen, mint a Ferencváros különösen fontos ez. Egészen elképesztő, amit a kapuban Leynaud művelt, de ebben segítségére voltak a társai is. Ez pedig szépen lassan elbizonytalanította a FTC-t, nekünk pedig fokozatosan önbizalmat adott. Összességében elégedett vagyok, de még nagyon hosszú út áll előttünk, hogy visszaszerezzük a bajnoki címet. Több dologgal sem voltam elégedett, például a védekezésekből indított gyors ellenakciókkal, és több befejezéssel sem. Megyünk tovább, az egyik célunk az idei szezonban az, hogy újra magyar bajnokok legyünk.”

Elek Gábor: „Szokatlan tőlem egy vesztes mérkőzés után ilyet hallani, de nagyon büszke vagyok a csapatomra. A szívünket-lelkünket kitettük a pályára, igaz, közben nagyon sokat hibáztunk, főleg a támadás-befejezésekben. De amíg csak lehetett, mentünk előre, utána pedig szétnyílt a két csapat közötti olló. Gratulálok az ETO-nak, megérdemelten győzött.”