Kampány a kapcsolati erőszak ellen Csornán is

A csend a leghangosabb sikoly, halld meg!

Forrás: Facebook
Police.hu
2019.11.26. 17:45

A Csornai Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály és a Csornai Szociális és Gyermekjóléti Központ vezetői folytattak megbeszélést 2019. november 25-én.

Rátz Roland rendőr alezredes és Némethné Élő Zsuzsanna „A csend a leghangosabb sikoly, halld meg!” elnevezésű kampány jegyében megvalósult találkozó során egyeztették szakmai tapasztalataikat, a hozzátartozók közötti erőszakkal kapcsolatban.  

A Szociális és Gyermekjóléti Központ hirdetőtábláin elhelyezésre kerültek a kampánnyal kapcsolatos plakátok, amelyek az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat 06 80 20 55 20-as krízisvonalára hívják fel a segítségre szorulók figyelmét.

A plakát az elmúlt napokban a Csornai Rendőrkapitányság illetékességi területén több frekventált helyre is kihelyezésre került.   

Fotó: Police.hu

Az Országos Rendőr-főkapitányság az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálattal együttműködve, „A csend a leghangosabb sikoly, halld meg!” elnevezésű kampányt indít 2019. november 25-től december 4-ig, melynek fókuszában a kapcsolati erőszak megelőzése áll. A kampány része az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet nemi alapon elkövetett erőszak, hozzátartozók közötti erőszak kezelésével foglalkozó projektjének.

A 2013. július 1-től hatályos Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 212/A. § -a büntetni rendeli a kapcsolati erőszakot. A törvény a testi sértés szintjét el nem érő, de a sértett emberi méltóságát súlyosan sértő erőszakos magatartásokat és a gazdasági ellehetetlenítést is bünteti. Súlyosabb megítélés alá esik az, aki cselekményét rendszeresen követi el.

Forrás: Facebook

Fontos tudni, hogy a rendőrség csak akkor tud hatékonyan fellépni, ha a jogellenes cselekmény a tudomására jut.

Ezért a legfontosabb üzenetünk az, hogy amennyiben úgy érzi, hogy az Ön vagy hozzátartozója sérelmére bűncselekményt, szabálysértést követnek el, haladéktalanul hívja a rendőrséget a 112-es – ingyenesen hívható – segélyhívó számon, vagy tárcsázza az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat 06 80 20 55 20-as krízisvonalát. Ha úgy érzi, hogy azonnali segítséget nem igényel jelenlegi helyzete, de fenyegetve érzi magát, tegyen feljelentést bármelyik rendőrkapitányságon.

Kapcsolódó témák: #rendőrség |