Szenzációs győri nyitány!

Fotó: Győri Úszó SE Facebook
Petrov Iván
2022.04.21. 09:43

GYÚSE-éremesőnek örülhettünk az Országos Bajnokság első napján. Az év legkomolyabb hazai megmérettetésén 22 győri fiatal képviseli a várost.

A Győri Úszó SE fiatal versenyzői klasszisokkal kiegészülve vágtak neki az országos bajnokságnak, s ha már ott voltak, remekül helytálltak. A nyitónapon 10 döntős helyezést zsebeltek be, közte 5 érmet nyertek a versenyzők.

A nap legkiválóbb szereplése Sebestyén Dalma nevéhez fűződik, aki rögtön az első számában, 200 méteres női vegyesúszásban egyéni bajnoki címet szerzett a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát megelőzve, majd ezt követően 100 mellen ezüstérmet, röviddel ezután a 4 x 100 mix vegyesváltóval bronzérmet nyert.

Szabó Szebasztián szintén érmekkel mutatkozott be, a négyszeres Európa-bajnok úszó bronzérmet szerzett 100 méteres férfi gyorsúszásban, majd ezt követően részt vett egy megerőltető duplában, a mix gyorsúszóváltóval ezüstöt, a mix vegyesúszó váltóval bronzot szerzett, így egy nap után ő is három érmet tudhat magáénak.

Jakabos Zsuzsanna és Pózvai Kiara értékes pontszerző helyekkel és egyaránt két-két éremmel mutatkoztak be az Ob első napján. Giczi Mátyás és Albert Soma egyaránt egy érmet szereztek a váltókkal.

A fentiek mellett a fiatal csapat több “B” döntős helyezést, egyéni csúcsot is elért, az éremtáblán jelenleg a második pozíció a győrieké.